Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Verilen Ek Ders Ücreti Arttırılacak

 Dershanelerin dönüşüm sürecei tamamlandı. Tamamlanan dönüşüm sürecei nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafıdan dershalerin kapatılması nedeniyle öğrencilere takviye olarak hafta sonu kursları koymuş koyulan hafta sonu kursları velilere duyurulmuştu. Birçok öğrencinin rağbet gösterdiği hafta kursları için aynı ilgi öğretmenler tarafından görülememesi nedeniyle ek ders iyileştirmeleri için yapılan çalışmalar devam etmektedir. 

 

Haftasonu 4 saat kurs verecek bir öğretmenin 4 saat ek ders alacağı düşünülürse , öğretmenin Cumartesi tatilini bölerek okula gelmesi karşılığında 36 TL gibi bir ücret alacağı ; 36 Tl ücret içinde özellikle metropol kentlerde görev yapan öğretmenler başta olmak üzere , öğretmenlerimizin hafta sonu kurslarında bu ücrete görev almak istemediği görülüyor. 

 

Hafta sonunu iptal ederek kurs verecek öğretmenlerimize günlük 35- 40 tl arası ek ders öngören Bakanlık , bu ücretlerin öğretmenlerin yol ve yemek paralarını ancak karşıladığını hesap etmesi gerekiyor. 

 

Hafta sonu açılacak ücretsiz kurslarda görev almak istemeyen öğretmenler Bakanlığı zor duruma sokuyor. 

 

Milli Eğitim Bakanlığının hafta sonu kurslarında öğretmenlerin görev almasını teşvik etmesi amacıyla Maliye Bakanlığı ile görüşmeler yaptığı ve en azından öğretmenlerimize hafta sonları günlük 100 TL gibi bir ücret isteyeceği konuşuluyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığının , Maliye Bakanlığı ile öğretmen ücretleri konusunda sıkı pazarlıkları devam ediyor. 

 

Mali disiplini bozmak istemeyen Maliye Bakanlığının ise öğretmenlere hafta sonu verilecek kurs ücretlerini , öğretmenlerin egzersiz ücretlerini kaldırarak karşılama formülü üzerinde durduğu konuşuluyor...

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol