Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere tatilde de \'ek ders\
Öğretmenler sınava girse de girmese de eskiden olduğu gibi yolluk yevmiyesialmaya devam edecek. Öğretmenler ayrıca sınavlar sebebiyle tatil edilen günler için de ek ders ücreti alacak. Öğretmenlerin maddi kayba uğramaması için bir dizi önlem alan Bakanlık, sınava giren polisleri de unutmadı.

Buna göre; sınavlarda görev alan her polis için İl Milli Eğitim Müdürlükleri ödeme yapacak. Bakanlık yaptığı düzenleme ile Türkiye'de misafir öğrenci olan Suriyelilerin liseye giriş sınavına katılmalarına da izin verdi. Hastane ve evlerde bakım gören öğrenciler ise sınava bulundukları yerlerde girebilecekler.
 
Kaynak: TÜRKİYE GAZETESİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mert 2 yıl önce

meb ne saçma iş yapıyor bir tarafta 350-400 bin atama bekleyen öğretmen varken kadrolu öğretmenlere yazın ek ders ücreti verecek oluyor o kadrolu öğretmenlerin zaten çoğu emekliliği dolmuş insanlar peki ne olacak emekliliği dolan saygıdeğer öğretmenlerimiz bu sefer hiç emekli olmayacak eskiden gençler iş için teşvik edilirdi şimdi yaşlılar iş için teşvik ediliyor biliyormusunuz sizler emekli olmazken sayın büyüklerimiz bu şekilde düşüncesiz yazalar çıkarırken biz gençlerin her günü nasıl geçiyor.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim