Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere konuları yetiştirme uyarısı

Birincisi 28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılacak 8. sınıflar merkezi sınavlarına az bir zaman kaldı. Milli Eğitim konuların yetiştirilmesi konusunda öğretmenleri uyardı.Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okullara gönderdiği yazıda şöyle denilmekte; Bakanlığımızca ortaöğretime geçiş sisteminde yeni düzenlemeler yapılarak 2013-2014 eğitim öğretim yılında 8. sınıflardan başlanmak üzere yürürlüğe konulmuştur. Bu kapsamda, Bakanlığımızca belirlenmiş derslerden ülkemiz genelinde ortak sınavlar yapılacağından, özellikle 8. sınıf öğrencilerimizin derslerinin boş geçmemesi ya da ders konularından geri kalmamaları gerekmektedir.


ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER İÇİN ETKİNLİK UYARISI

Yazıda ayrıca 8.sınıf öğrencilerinin ve öğretmenlerinin derslerden geri kalmasına sebep olacak etkinliklere katılmamaları hususunda uyarıda bulunulmakta.


Yazının devamında şu ifadeler yer almakta; ''8. sınıf öğrencilerimizin ders konularının Bakanlığımızca belirlenen takvime göre zamanında ve eksiksiz işlenmesi için gerekli tüm tedbirlerin ilçe milli eğitim müdürlükleri ile ortaokul müdürlükleri tarafından alınması, ayrıca 8. sınıf Öğrencileri ve öğretmenleri ile bu sınıflardan sorumlu yöneticilerin zorunlu haller dışında öğrencilerin derslerden geri kalmalarına sebebiyet verebilecek etkinliklere katılmamaları hususunda tedbirlerin alınması.''


Buna göre okullar, özellikle 8. sınıf öğrenci ve öğretmenlerini gereksiz yere meşgul edebilecek etkinliklerden uzak durması gerekir. Bu uyarı yazısından dolayı Mersin Milli Eğitim'i tebrik etmek gerekir. Bu yazı ile okullar da bu konuda daha duyarlı olacaktır.


Seydi Can

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim