Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere kimse sahip çıkmıyor!

Öğretmenin sınıf içerisinde bir anlık siniri neticesinde istenmeyen bir olay olduğunda ailenin şikayetçi olmamasına rağmen savcılar derhal işlem yapıyorlar. Biz de diyoruz ki: Aman öğretmenim, kendini sıkıntıya sokacak iş yapma. Sana sahip çıkacak kimseyi bulamazsın.
 

Öğretmenin sınıf içerisinde bir anlık siniri neticesinde istenmeyen bir olay olduğunda ailenin şikayetçi olmamasına rağmen savcılar derhal işlem yapıyorlar. Biz de diyoruz ki: Aman öğretmenim, kendini sıkıntıya sokacak iş yapma. Sana sahip çıkacak kimseyi bulamazsın. İşte buna bir örnek:

"...

 

 

Mağdurun kafasını sıraya çarpması sonucu adlı raporunda tarif edildiği üzere BTM ile giderilebilecek nitelikte yaralandığı, yapılan soruşturma kapsamında mağdurun kanuni temsilcileri olan müştekilerin alınan ifadelerinde şüpheli hakkında şikâyetçi olmadıklarım beyan etmiş iseler de, şüphelinin üzerine atılı suçlamanın şikâyete bağlı olmadığı gibi uzlaşma kapsamında da kalmadığı, şüphelinin alınan savunmasında üzerine atılı suçlamayı kısmen kabul ettiği ve böylece şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmıştır.
Şüphelinin yargılamasının mahkemenizde yapılarak eylemine karşılık gelen yukarıda yazılı sevk maddeleri ile cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur."
\"\"

 

 

mebpersoneli.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim