Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere 'karne' devri başlıyor!
‘Samsun Maarif Hareketi’ ile topyekun eğitime başlayacaklarını ifade eden Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, artık bundan sonra milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin de karne alacağını söyledi.
Bu yıl yeni bir proje başlatacaklarını ve bu projeye de ‘Samsun Maarif Hareketi’ adını verdiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, eğitimde 3 yıllık bir planlama yaparak; artık eğitici ve yöneticilerinde performansını göstereceği bir karne alacaklarını söyledi. Kendisinin de karne alacağını söyleyen Esen, herkesin performansını kamuoyunun net bir şekilde göreceğini söyledi.
Samsun Maarif Hareketi hakkında başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Maarif; bir davadır, bir sevda işidir. Bunun için topyekun tüm okul ve kurumlarımızdan harekete geçiyoruz. Proje kapsamında ilk olarak okul müdürlerimizle önümüzdeki 3 yılın planlamasını yapacağız. Her ay bu vizyonu, okul müdürlerimizle yapacağımız grup toplantılarıyla test edeceğiz. En sonunda yapılan tüm çalışmaları performans denetimine tabi tutacağız. Öğrencilerle birlikte her Haziran ayında okul ve kurumlarımıza karne vereceğiz. Bundan böyle okul müdüründe karnesi olacak, öğretmenler odasının da karnesi olacak, milli eğitim müdürlerinin de karnesi olacak. Başta şahsım olmak üzere her yıl bu topluma hesap vereceğiz. Ne kadar geliştik veya ne kadar geliştirdiğimizi açık ve net bir şekilde toplumla paylaşmış olacağız. Bir başarı yakalamak istiyoruz. Özellikle ilk adımın 100. yılında yani 2019 yılında ilk sonuçlarını alacak şekilde bir başarı hikayesi yazmak istiyoruz. Sürdürülebilir ve hesap verilebilirliğinin sağlandığı bir proje olacak. Şimdiden tüm okul ve kurumlarımızın hazırlıklarını yapmalarını istiyoruz” dedi.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yorumcu74 1 yıl önce

Öğretmenleri kim neye göre nasıl değerlendirecek? Performansını nasıl ölçeceksiniz? Okuttuğu öğrencilerin başarısına göre olacaksa, adil olmaz. Çünkü aynı okulda iyi bir sınıfta ders veren ile vasatın altında bir sınıfta ders verenin okuttuğu öğrencilerin başarısı bir olmaz, olmuyor. Veli profili farklı olan çevrelerde öğretmenlik yapanların öğrenci başarısına endeksli başarısı elbette farklı olacaktır. Geçen sene performans değerlendirmesi yapıldı. Müdürler öğretmenleri değerlendirdi. Yemin ederim ki, aynı dersi okutan öğretmenlerden çocukları dışarı çıkarıp serbest bırakana 95 verildi. Canla başla çalışan, derse her zaman hazırlıklı gelene düşük not. Böyle olacaksa karne notları olmasın daha iyi. Ama herkes çalışmasının, gayretinin karşılığını alacaksa amenna! Ama bunu sağlayacak kimse yok, emin olun.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim