Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Hafta Sonu Çalışma İmkanı

ABDULLAH HAKEM  


Dershaneler kanununun çıkmasıyla beraber Milli Eğitim Bakanlığı okullarda hafta sonu öğrencilere ücretsiz kurs vermek için kolları sıvadı. 


2014-2015 Eğitim öğretim yılında okullarımız hafta sonuda açık olacak. Okullarımızda Lys ve Ygs'ye hazırlık için Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri tarafından öğrencilere ücretsiz kurs verilecek. Hafta sonu kurslarda görev alacak öğretmenlerimize verilecek ücret konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığının ortaklaşa bir çalışması olacak.


Gelecek yıl başlayacak olan hafta sonu kurslarının pilot uygulaması birkaç hafta içerisinde bir ilimizde başlayacak.


Önümüzdeki yıldan itibaren öğretmenlerimiz hafta sonu ek gelir elde etme imkanı bulurken , öğrencilerimizde ücretsiz kurs imkanından yararlanacak.


Dershanelerin kapatılması sürecinde , özellikle durumu iyi olmayan öğrencilerimiz için dershaneler büyük nimet diye yaygara koparanların bu tabloyu iyi analiz etmesi gerekir. 


Devlet eliyle hafta sonlarında isteyen öğrencilere dershane modeli gibi ücretsiz kurs verilecek. 


Fakir öğrenci üzerinden edebiyat yapan paralel yapının ve dershanelerin siz hiç fakir öğrencilere ücretsiz kurs verdiğini gördünüz mü ?


Doğu ve Güneydoğu illerinde Sodes projeleri ile ücretsiz kurs veriyoruz diyen paralel yapının Sodes projeleri kapsamında devletten son 3 yılda aldığı parayı hayal bile edemezsiniz. 


Dershanelerin kapatılması hafta sonu çalışma fırsatı ve ek gelir imkanı elde etmek isteyen öğretmenlerimiz ve ücretsiz kurs alacak öğrencilerimiz için büyük bir kazançtır. 


www.kamudanhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim