Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLERE EK ÖDEME VERİLECEK

Hatırlanacağı üzere ilk kez sitemiz tarafından verilen haberde Öğretmenler gününde Başbakan'ın öğretmenlere müjde verebileceğini dile getirmiştik.

Öğretmenlere verilecek zam konusunun detayları Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu Kanun tasarısında yer alıyor.

Öğretmenlerin kariyer basamaklarını da düzenleyen Kanun tasarısı yasalaşırsa öğretmenlere 252 TL civarında ek ödeme verilecek .

Kamu personeli içerisinde 666 sayılı KHK ile en düşük ek ödeme alan personel durumuna düşen öğretmenlerimiz için iyileştirme kanun tasarısına eklendi.

Kadroları eğitim öğretim sınıfında yer alan öğretmenlerimizin ek ödeme oranı 65 ve ek ödeme miktarı ise 468 TL dir . Öğretmenlerimizin ek ödeme oranlarının 100 çıkacak olmasıyla beraber maaşlarında 252 TL artış olacak.

Yine Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmenlere kariyer basamakları düzenlemesi ile uzman öğretmenlerimizin ek ödeme oranlarının 120 ve başöğretmenin ise ek ödeme oranı 140 çıkarılmış olacak. Kariyer sistemindeki düzenleme ile birlikte MEB'de uzman ve başöğretmen maaşlarında ciddi derecede artış olacak.

Dün bir gazete tarafından sızdırılan kanun tasarısının yasalaşması durumunda öğretmenlerimize ek ödeme üzerinden 252 TL zam Ocak ayı itibariyle verilecek.
www.kamudanhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol