Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere baklavalı karşılama

Milli Eğitim Bakanlığının gerçekleştirdiği kurayla Gaziantep'e ataması yapılan öğretmenler, işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla Şehitkamil Milli Eğitim Müdürlüğüne geldi. Öğretmenler, atama bürosu önünde kuyruk oluşturdu.
Bu arada, işlem sırası kendilerine gelen öğretmenler sürprizle karşılaştı. Şehitkamil Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, öğretmenlere baklava ikram etti.
Yağcı, kente bin 400 öğretmenin atandığını söyledi.
Öğretmenlerin gerekli işlemleri yaptırdıklarını belirten Yağcı, şöyle konuştu:
"Ümit ediyorum ki yeni atanan öğretmenlerimiz dinamizmleriyle ilimize ciddi katkılar sağlayacaktır. Mutluluğumuzu ifade etmek için atanan her öğretmenimize şehrimizin sembolü baklava ikram ediyoruz. Onları bu şekilde karşılayıp işlerini hızlı bir şekilde sonuçlandırıyoruz. Öğretmenlerimizin ağızlarını tatlandırıp görev yerlerine göndermeyi planlıyoruz. Bütün öğretmenlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum."
Yarından itibaren öğretmenlere uyum semineri vereceklerini aktaran Yağcı, öğretmenlerin pazartesi gününden itibaren görevlerine başlayacaklarını belirtti.
Yaklaşık 10 yıldır atama beklediğini belirten Cüneyt Adbiha da çok mutlu olduğunu söyledi.

Öğretmenler kayıt için kuyrukta

Öte yandan Kocaeli bölgesine atamaları çıkan 1200 öğretmen, Valilik binası önünde kayıt yaptırmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Öğretmenlerin cuma gününe kadar kayıtlarını tamamlaması gerekiyor.

Yıllarca kadro bekledikten sonra atamaları çıkan veya başka bir ilde görevliyken Kocaeli'ye tayin alan öğretmenler sabah erken saatlerinde Valilik önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Memleketlerinden ellerinde valiz ve çantalarla gelen öğretmenler ve yakınları, Valilik binası önünde saatlerce kayıt yaptırmak için bekledi.
Elazığ'dan kayıt yaptırmak için geldiğini söyleyen Fırat Altunkanat, "Yaklaşık 1.5 saattir kayıt yaptırmak için bekliyorum. Kaydın ilk günü olduğu için yoğunluk yaşanıyor. Benim kaydım öğlenden sonraya kaldı. Ellerimizde valizlerimizle kayıt yaptırmak biraz sıkıntılı oluyor ama umarım bugün kaydımı yaptırabilirim" diye konuştu. 
Yalova'dan geldiğini ve yaklaşık 2.5 saattir Valilik binası önünde kayıt yaptırmak için beklediğini söyleyen Bahadır Perilioğlu, "İnanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor. Herkes ilk gün akın etmiş. Biz valilik binası içerisine giremedik bile. İsminin öğleden sonraya kaldığını söylediler. Öğleden sonra Yalova'ya dönmeyi düşünüyordum ama kayıt yaptırmam akşamı bulur diye düşünüyorum" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Valilik binası önünde öğretmenlere açıklamada bulunarak kayıtlarda herhangi bir sorun yaşanmadığını, biraz gecikmeler olabileceğini söyledi.

Öğretmenler karanfillerle karşılandı

Çankırı'ya ataması yapılan öğretmenler, otogarda karanfillerle karşılandı.

Milli Eğitim Bakanlığının gerçekleştirdiği kurayla ataması yapılan 30 öğretmen, otogarda İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, 3 öğretmen ve 30 öğrenci tarafından karşılandı.

Öğrenciler, iki otobüsle kente gelen öğretmenlere karanfil verdi.

"Öğretmenlerin motivasyonuna katkı sağlamak istedik"

Petek, Çankırı'da 167 öğretmenin görevlendirildiğini belirterek, kente gelen öğretmenleri otogarda karşıladıklarını söyledi.
Öğretmenlerin, Türk eğitim sisteminin ve toplumun en değerli varlıkları olduğunu vurgulayan Petek, "Bizleri de öğretmenler yetiştirdi. Öğretmene verdiğimiz değeri göstermek için buradayız. Çankırı'ya yüksek puanlarla gelen öğretmenlere 'hoş geldin' diyoruz. Onların Çankırı da rahat edeceklerini umuyorum. Öğretmenleri çiçeklerle karşılayarak motivasyonlarına katkı sağlamak istedik" diye konuştu.
Zehra Kayapınar ise Çankırı Endüsti Meslek Lisesine İngilizce öğretmeni olarak atandığını belirterek, karanfillerle karşılanmanın kendisini mutlu ettiğini anlattı.

Çiçeklerle karşılanmayı beklemediğini ifade eden Kayapınar, "Benim için açıkçası sürpriz oldu. İnşallah bundan sonrası da güzel olacak. Böyle bir uygulamayı düşünenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Meslektaşlarını karşılamaya gelen öğretmenlerden Perihan Erdem de 2006'da Çankırı'ya atandığında aynı şekilde karşılanmadığına dikkati çekerek, "İlk geldiğimde Milli Eğitim Müdürlüğünü bile bulamamıştım. O zaman heyecan ve tedirginlik vardı. O zaman için ben de böyle bir karşılama isterdim. Bu karşılamanın arkadaşlarımızın buraya ılımlı bakmalarını sağlayacağını ve motivasyonlarını artıracağını düşünüyorum" şeklinde konuştu..

Öğretmenler, karşılamanın ardından işlemlerinin tamamlanması için Milli Eğitim Müdürlüğüne götürüldü.,

hürriyet.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol