Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerden Bakan Nabi Avcı'ya Müjdeli Haberler Sonrası Teşekkür!

 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Dün TRT Haber Özel röportajında Özür grubu atamalarında var olan sorunları bildiklerini ve bu konuda öğretmenleri mutlu edecek formüller üzerinde çalıştıklarını ve bu konularda öğretmenleri mutlu edeceklerini açıklamıştı.

Bakan AVCI'nın açıklamalarının üzerinden 24 saat geçmeden müjdeli haberler geldi.  Öncelikle Bakan Nabi AVCI'nın talimatlarıyla  öğretmenler lehine yapılan o müjdeli haberleri maddeler halinde sıralıyacak olursak;

1) Özür grubu atamalarında eşi özel sektörde çalışan öğretmen eşleri için 3 yıl kesintsiz sigorta şartı aranmayacak  başvuruların so n günü itibariyle  son iki yuılsüre zarfında 360  gün sigorta ve sigortalılığın devamı şartı aranacak.

2) Aday öğretmenlerden 30 Eylül 2015 tarihi ile bir yıllık çalışma süresini doldurup 11 Ekim 2015 tarihinde ilk kez yapılacak yazılı sınava girecek olanlar özür grubu başvurusunda bulunabilecek bu şekilde yer değiştirenler sınavlara yeni görev yerlerinde girebilecek ve bu öğretmenlere sınavdan sonra sözlü sınav uygulanmayacak.

3) Sağlık durumuna bağlı yer değiştirmelerde eski ve yeni yönetmliğin hükümleri birlikte  dikkate alınacak. Yukardaki müjdeleri duyan öğretmenler gerek sosyal medyada gerekse haberlerin yorum kısımlarına Bakan AVCI'nın bu konuda ki hassasiyetlerinden  ötürü teşekkürleri ileterek mutluluklarını dile getirdiler.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol