Öğretmen Diyarı

Öğretmenler yorucu geçen dönemin sonunda müzikle eğlendi

Hüdayi GÜMÜŞ/ÇATAK (Van), (DHA)-ÇATAK Eğitim Bir Sen İlçe Başkanlığı tarafından ilçedeki öğretmenlere yoğun geçen dönemin ardından müzikli yemek programı düzenlendi. Sıcak bir ortamda geçen yemeğin ardından öğretmenler dönem yorgunluğunu ve stresini müzik eşliğinde attı.

Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Hamdi İnan ve Yönetim Kurulunun organizasyonu ile ilçedeki bütün öğretmenlerin katılımı ile birlik, beraberlik yemeği ve müzikli eğlence düzenlendi. Bir otelin restoranında verilen yemeğe Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Van Memur Sen Şube Başkanı Osman Ayşin, Yönetim Kurulu üyeleri, Edremit Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Sabahattin Arvas, Tuşba Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Osman Erdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, ilçede görevli idareciler ve öğretmenler katıldı.

Programda konuşan Eğitim Bir-Sen Çatak Şube Başkanı Hamdi İnan, etkinliği birliğin gücü ve beraberliğin bereketini pekiştirmek amacıyla yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:
“Bizim yerimiz yolumuz ve yönümüz bellidir. Taraftar olarak değil, milletten, insanlıktan, özgürlükten, adaletten, huzurdan yana sorumluluk aldık, almaya da devam edeceğiz. Özgürlük ve bağımsızlık noktasındaki kararlılığımız bütün heybetiyle, cesametiyle herkesin görüş mesafesindedir. Üye sayımızla, milletimizle, ülkemize, ümmetle insanlığa hizmet kaynağımızla her zaman öndeyiz. Bu görüşlerle bütün öğretmen ve memur arkadaşlarla bir araya gelmeyi ve sendikayı her yerde temsil etmeyi hedef edindik. Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de bütün çalışanları bağrına basan sendika olarak aktif çalışmalarımızı, Çatak merkezinde de en ücra köşelere götürmeyi sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ile selamlıyorum. Katılımlarınız için sendika olarak teşekkür ediyoruz. Afiyet olsun. İyi Eğlenceler diliyorum." dedi.
Program canlı müzik eşliğinde yenilen yemekten sonra verilen ikramlar ile devam ederken, öğretmenler bir dönemin yorgunluğunu ve stresini müzik eşliğinde atmış oldu.

(DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim