Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Okul Müdürlerinin elenmesinden memnun mu?

MEB yönetici görevlendirme yönetmeliğine  göre ilçe MEM Müdürlüklerince Okul Müdürleri değerlendirmesi sonucu 75 puan altında kalmaları nedeniyle  görevlerinin sonlandırılmasından öğretmenlerin büyük bir çoğunluğunun memnun olduğu ve destek verdiği belirtilmektedir.

MEB’in yaptığı araştırmada da  Öğretmenlerin okul müdürlerinin elenmesinden memnun oldukları bilgisi alındı MEB binlerce öğretmen üzerinde yaptığı araştırmada öğretmenlerin %75 nin bu elemeye destek verdiklerinin bilgisine sahip olduğu belirtilmektedir.

Bazı konuşmalarında Türk Eğitim Sen genel başkanı da bu konuya de öğretmenlerin okul idarecilerine sahip çıkmamalarını eleştirmişti.

işte haber sitemize mail atarak yayınlanmasını isteyen bir okuyucumuzun da müdürler hakkındaki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz

okul müdürlerinden niçin sevmiyorum ki…….

………………..

Bazı Okul müdürlerinin, keyfi tutumlarından, okulu böl parçala yönet anlayışından, taraflı ders proğramları ve nöbet konusu, müdürlerin ödüllendirmede adaletsiz davranmalarından ve çoğunun yaşından ve liderlik, kapasitelerinin yetersizliği ve teknoloji bilmemeleri gibi konulardan dolayı öğretmenler okul müdürleri ile sık sık sorun yaşamaları nedeniyle müdürleri öğretmenlerin çoğunluğu benimsemiyordu. işte MEB’in değerlendirme yoluyla eleme sistemi ve yöntemine sessiz kalmalarının okul müdürlerine sahip çıkmamalarının asıl nedeni bu dur. bende müdürümün okulumuzu ali babanın çiftliği gibi kullanmasından rahatsız olmakta idim. özellikle sabah kahvaltısından kahve içmesinden özel odasında sigara keyfi yapmasından derslere girmeyip bayan öğretmenlerle kahve muhabbetleri yapmasından rahatsızlık duymakta idim. okul Müdürümüz dün okuldan gitti ben sanıyordum ki sadece bu durumdan ve müdürden ben rahatsızım diye düşünürken baktım ki müdür giderken cep telefonu müziği ile öğretmenler odasında 15 kadar öğretmenin folklor oynaması MEB’in nekadar doğru iş yaptığını bana göstermiş oldu. Teşekkür ve tebrikler MEB doğru iş yaptığın için

 Şimdi gitsin eski müdürüm  kiminle kahve içerse içsin. ….

MEB bu konuda doğruyu yaptı inşaallah bir kaç yıldaha  bu devam eder

mahir tarmancılı/istanbul

düzenleme

tayyarsağlıksız@kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim