Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER ODASINDA MEMURUN İŞ GÜVENCESİ KONUŞULUYOR

Geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiğimiz okullardaki öğretmen arkadaşlarımıza; iş güvencemizi kaldırmak istiyorlar. Sendikamız en ufak bir açıklama bile yapmıyor. Dediğimizde inanmamışlardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın hepimizi endişelendiren Tümsiyad Genel kurulunda yaptığı konuşmasının videosunu Cep telefonumuzdan açtık, izlettik... 

"Özel sektörde, ihbar ve kıdem tazminatını verip işine son veriyorsunuz. Yeni Türkiye'de işçi memur ayrımı olmayacak. İşçi memur ayrımını kaldıracağız."

Sözlerini işitince en koyu EBS'lilerin bile fikri değişti. Birisi: "ileride hastalık, yaşlılık gelecek, İki üç kere rapor alsam sene sonunda sözleşmemizi yenilemezler..." dedi. Bir diğeri: "Bizim için felaket olur!" yorumunu yaptı. Öğretmenler hangi görüşten olursa olsun iş güvencesi konusunda hassas davranmaktadır.

Şayet Memurun İş Güvencesi kaldırılırsa şuan görevdeki memurların %80'inin emeklilik hayalleri gerçekleşmeyecek. Eğer iş güvencenizi önemsiyorsanız siz de tüm dostlarınıza izletin, dinletin. İnsanları aydınlatın. İtiraz etseler de zamanla fikir tohumları yeşerecek, kanaate dönüşecektir.

Söz konusu açıklama Youtube videosunun 44.40--45.50 dakikaları arasında...

https://www.youtube.com/watch?v=7IxcGhGqN60

Memurun İş Güvencesi, yetkili sendikamızın kırmızı çizgisi değilse de Şube Müdürlüğü Mülakat Mağdurları Platformunun kırmızı çizgisidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim