Öğretmen Diyarı

Öğretmenler İçin Tesis Temeli Atıldı

 

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu 1 dönüm arazi üzerine inşa edilen Esenyurt Belediyesi Öğretmenler Sosyal Tesisinin temelini attı. Başkan Kadıoğlu, hizmetlere devam edeceklerini belirterek, “Durmayacağız, yola devam edeceğiz” dedi.

Esenyurt ’ta yaşayan 3 bin öğretmenin her türlü sosyal faaliyetlerini yapabileceği 1 dönüm üzerine kurulacak olan Esenyurt Belediyesi Öğretmenler Sosyal Tesisinin temelleri atıldı.

 

Temel atma töreni Esenyurt Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri ardından konuşmalar ile devam etti.

 

3 kattan inşa edilecek olan tesiste; sosyal alanlar, kafeterya, konferans salonu, yönetim bölümü, bahçe ve yeşil alanlar bulunuyor. Tesisin temel atma törenini Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Özvatan ve Türk-Eğitim-Sen Sendika yöneticileri birlikte butona basarak tesise ilk harcı döktüler.


KADIOĞLU:“DURMAYACAĞIZ, YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR”

 

Muhalefet çevresinin kendilerini seçime az bir süre kala yaptıkları açılışlardan dolayı eleştirdiğini belirten Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Bir yandan seçime gireceğiz, bir yandan da işimizi yapacağız. Durmayacağız, yola devam edeceğiz. Yapacak daha çok şeyimiz var” dedi. Öğretmen mesleğinin kutsallığına dikkat çeken Kadıoğlu, belediye olarak öğretmenlere her türlü desteği vereceklerini söyledi.

 

Kadıoğlu, “Burası öğretmen kardeşlerimize ait olsun. Gecikmiş bir şey, okullar daha önemli olduğu için okulları önceliğe aldık. Burasını da inşallah bu yaz bitirip, kendilerine tahsis edeceğiz” diye konuştu. Esenyurt ’un çok hızlı bir şekilde geliştiğini belirten Necmi Kadıoğlu, “Dünün Esenyurt ’unu unutmayın” dedi.

 

Konuşmalar ardından Türk-Eğitim-Sen 9 Nolu Başkanı Enver Demir ve Eğitim Bir-Sen Esenyurt İlçe Başkanı Paşa Ali Beşli eğitime vermiş olduğu büyük desteklerden dolayı Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na çiçek takdim ettiler

 

Törenin sonunda Başkan Kadıoğlu, protokol mensupları ve öğretmenlerle birlikte beton dökme butonuna basarak tesisin temelini attı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim