Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Göreve! Öğretmene Seminer Dönemi ve Ek Ders Durumu

Bu yıl haziran ayında olduğu gibi eylül ayında da ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri seminer yapacaklar. 201 Eylül ayı seminerleri için MEB henüz bir açıklama yapmamış olsa da 2013 yılının eylül ayında yapılan seminerlerde seminere bir hafta zaman ayrılmış diğer bir hafta ise öğretmenlerin eğitime hazırlık çalışmalarına ayrılmıştı. Eğer bu yıl da geçen yıl yapılan uygulama tekrar ederse 1 Eylül’de başlayacak olan seminerler 5 Eylül’de sona erecek.

 

Eğer seminerler bir hafta sürerse öğretmenler doğal olarak bir haftalık ek ders alacaklar. Okullar kapandıktan sonra yapılan seminerlerin bir benzeri eyll ayında da gerçekleşecek. MEB bu seminerler için gerekli hazırlıkları tamamladı, bu program ile çok sayıda öğretmene ulaşılarak eğitim öğretimin daha kaliteli hale gelmesi hedefleniyor.

 

Seminerler toplamda 15 saat sürecekken bu programda bakanlığın üst düzey yöneticileri ile akademisyenler görev yapacak. Haziran ayında olduğu gibi seminerler sabah saat 9.00’da başlayarak 12.10’da sona erecek.

 
mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol