Öğretmen Diyarı

Öğretmenler ek ders davasını kazandı!

Öğretmenlerin büyük bir heyecanla beklediği ek ders ücretlerinin ödenmesinde güzel gelişmeler var. Öğretmenler, Danıştay kararı üzerine ödenmeyen dönemdeki ek ders ücretlerinin ödenmesi için açılan idari davayı kazandı.

"Sağlık Meslek Lisesine ilişkin yönerge kanuna aykırı" dosyamızla Talim ve Terbiye Kurulu tarafından 12.10.2009 tarih ve 174 sayılı Kararı ile yayımlanan Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerinin Mesleki Eğitim Uygulamalarına İlişkin Yönergenin 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa, Mesleki Teknik Eğitim Yönetmeliğine, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin karara aykırı olduğunu belirtmiştik.

Memurlar.net'in haberine göre, Bu konuda Eğitim İş tarafından Danıştay nezdinde açılan davada; Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerinin Mesleki Eğitim Uygulamalarına İlişkin Yönergenin 8/1-ö maddesinin "yüz yüze eğitim kapsamında öğretmen-öğrenci bütünlüğünde yapar." hükmü Danıştay 8. Dairesinin 28.11.2011 tarih ve 2011/7109 sayılı Karar nosu ile iptal edilmiştir.

Danıştay kararı üzerine ödenmeyen dönemdeki ek ders ücretlerinin ödenmesi için açılan idari dava kazanılmıştır.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol