Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğini Ne Kadar Alacak?..

2013 Eğitim Öğretim Yılı Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne kadar?

Eğitim Ödeneği Ne kadar? 2013 Eğitim Ödeneği Ne Kadar?

2013 Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne kadar?

Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Ne Kadar Oldu?

Tüm bu soruların cevabı haberimizde.

 

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu uyarınca memurların maaş unsurlarına dair hususlarıntoplu sözleşme yoluyla belirlenmesi öngörülmüştür.

 

Ancak, 2013 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunun I cetvelinde, "öğretim yılına hazırlık ödeneği"nin ne kadar olacağı, hüküm altına alınmıştır.

 

Kanunda yer alan hüküm şu şekildedir:

"3. 657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesi uyarınca verilecek öğretim yılına hazırlık ödeneği Bakanlar Kurulu kararı aranmaksızın 740 Türk Lirası olarak ödenir. Bu ödeme; öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara %75'i, birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise %50'si oranında yapılır."

 

Bu hükme göre 2013-2014 eğitim döneminde, öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 740 TL olması öngörülmüştür.Bu ödenek 2012 yılında 700 lira olarak ödenmiştir. Yüzde 5,7 oranında zam yapılmıştır.

 

Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin Maliye bakanlığı tarafından yayınlnacak genelgenin ardından Maaş hesaplarına ekim ayının ilk haftasına kadar yatması beklenmektedir.

 

Ajanskamu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol