Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Bu Kez Mutfaktaki Hünerlerini Sergiledi

 

 

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri, tatlı yarışmasında hünerlerini gösterdi.

 

Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı, bu yılki sosyal etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Öğrenciler arasında düzenlenen Dekoratif Tabak Yarışması ile gündeme gelen Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde bu kez öğretmenler mutfağa geçerek marifetlerini gösterdi. 8 öğretmenin boy gösterdiği yarışmada, hazırlanan tabaklar zamanlama, görünüm ve lezzet kriterleri çerçevesinde değerlendirmeye tabi tutuldu.

 

Yarışmaya katılan tüm öğretmenlerin iddialı oldukları gözlenirken, hazırlanan ürünler ise Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmenleri Hülya Güner, Suat Adıyaman, Taner Erişen ve Okul Müdür Yardımcısı Mervan Yıldız'dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

 

Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmenler Arası Tatlı Yarışması'nda okul öğretmenlerinden Meral Korkmaz Afşar, Sultan Tunç, Gonca Evci, Sibel Yüksel, Seda Doğan, Fatma Yurttapan, Müge Melis Kurban, Sadiye Çağlar ve Selin Tarakçı yarışırken, birincilik Kıbrıs Tatlısı adlı tabağı ile Sibel Yüksel'in oldu.

 

Öğretmenler arasında Yemek Yarışması da yapılacağını belirten Okul Müdürü Talat Mutlu, "Okulun son dönemlerine gelinmesi nedeniyle hem öğretmenlerimize moral, motivasyon kazandırmak hem de öğrencilerimizin eğlenmesine imkan hazırlayarak okulda vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenlemek istedik" dedi.

 

Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi denince akla daha çok tekstil bölümü geldiğini kaydeden Müdür Mutlu, "Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü fazla bilinmiyor. Bu tür sosyal aktivitelerle hem Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü'nün hem de okulumuzun tanıtımını yapıyoruz" diye konuştu. - TEKİRDAĞ

 
 
Haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim