ÖĞRETMENLER BU HABERE ÇOK KIZACAK !

Basına yansıyan haberlere göre sağlık personeline % 50 zam yolda !

En düşük maaş alan memurlar arasında bulunan öğretmenler nöbetgörevini de eksiksiz ve ücret alamadan yürütürken sağlık çalışanının nöbet görevine % 50 zam gelecek olması başta öğretmenler olmak üzere bütün memurların zam talebinde bulunmasına neden olacak.

Ücret artışları nasıl olacak?

Torba Yasa olarak bilinen "Sağlık Bakanlığı ve bağlı Kuruluşların Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" ile sağlık personelinin nöbet ücretlerini düzenleyen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesinde değişiklik yapıldı. Değişiklikler, kanunun yürürlüğe girmesi ile geçerli olacak.

Planlanan değişikle, daha önce saat başına 7 lira 30 kuruş nöbet ücreti alan bir uzman hekim, 112 acil, acil servis ve yoğun bakım servisinde çalışıyorsa bu ücret 11 liraya yükseltilecek. Aynı hekimin bir ayda alabileceği nöbet ücretinin tavanı 960 liradan bin 440 liraya çıkarılacak.

Aynı şekilde pratisyen hekimim saatlik nöbet ücreti 6 lira 60 kuruştan 9 lira 90 kuruşa, bir aylık tavan ücreti ise 864 liradan bin 295 liraya yükseltilecek. Yine lise mezunu bir hemşirenin, ebenin ya da sağlık teknisyeninin nöbet ücreti 3 lira 7 kuruştan 5 lira 5 kuruşa, bir aylık tavan ücreti ise 480 liradan 720 liraya çekilecek.

Ülkemizde en çok kazanan memurlar arasında bulunan sağlık personeline gelecek bu zamla diğer memurlar arasındaki uçurum daha da artacak.

Ülkenin geleceğini belirleyen öğretmenlerin maddi ve manevi olarak en düşük memur profiline sahip olmaları ülke geleceğini olumsuz yönde etkilyeceği aşikar.

memurlarnet.biz


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim