Öğretmen Diyarı

Öğretmenler bayramda ek ders ücreti alacak mı?

Ekim ayı içerisinde Kurban Bayramı tatilininardında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayacak olan öğretmenler bu tatil süreleri içinde derslere girerlerse ek ders ücretialacaklar mı?


YÖNETMELİK BU KONUDA NE DİYOR? 
2013 Ekim ayı içerisinde hem Kurban Bayramını hem de Cumhuriyet Bayramınıyaşayacağız. Öğretmenler bayramlardan dolayı ne kadar ek ders kesintisi olacağınımerak ediyorlar. 
Milli bayramlarla ilgili ek ders yönetmeliğindeki ilgili madde şöyle: 
MADDE 16- 
b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğündekatılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, dersniteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. 
Yukarıdaki maddeye göre milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ödenecek. Bu yüzdenCumhuriyet Bayramı tatilinde öğretmenlerin ek dersinde herhangi bir kesinti olmayacak. Ancak 14-18 Ekimi kapsayan ders haftasındaki Kurban Bayramında öğretmenler ek dersalamayacak. Buna göre de 2 ile 20 saat arası ek ders kesintisi olacak. Öğretmenlerin mali olarak kaybı yaklaşık 17 TL- 170 TL arası olacak.
mebpersoneli.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim