Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Ankara İl Müdürüne Resti Çekti


Geçtiğimiz gün Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt'un, Üstün Dökmen tarafından salonda azarlandığını ve tüm değerlerimize hakaret ettiğinine dair haberler gündemde yer almıştı . Üstün Dökmen'in salonda saatlerce tüm değerlerimize hakaret etmesine dayanamayan ve onurlu bir şekilde salonu terk eden Nevin Gökçek'in aksine salonu terk etmeyen ve saatlerce Üstün DÖKMEN'in fırçasını yiyen Erol Bozkurt'a , facebook üzerinden öğretmen ve idareciler isyan bayrağını çekti.

Mehmet Nuri YILDIRAR isimli okul müdürü Eroş Bozkurt'u facebooktan şu sözlerle eleştirdi. İçeride yer bulamadığım için dışarıdan kısmen dinlediğim, ne amaçla yapıldığını anlamakta zorluk çektiğim ve "zoraki davetli" olduğum toplantının neden terk edilmediğini de anlamış değilim. Tarihi ve tarihi kişilikleri ve siyasileri müstehzi ifadelerle yeren zatın bu hakkı nereden aldığı da sorgulanmalıdır. Başta Ankara MEB'i temsilen salonda bulunanlar ve paydaş sivil toplum örgütü mensuplarının da neden bu "Üstün" arkadaşa katlandığını da anlamış değilim. Ancak paylaştığım yazı hâlimizi gözler önüne sermesi bakımından dikkate değer.

"HELAL OLSUN ADAMA. MİKROFONU ELİNİNE VERMİŞSİN,BAŞKA NE YAPMASINI BEKLERDİN Kİ?.. KABAHAT, ÜSTÜN DÖKMENDE DEĞİL, ONU ORAYA ÇAĞIRANLARDA.

KOSKACA ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, ÜSTÜN DÖKMEN'İN, 28 ŞUBATÇILARCA, TOPLUMA AYAR VERMEK İÇİN ŞİŞİRİLMİŞ BİR BALON OLDUĞUNU BİLMİYORSA O KOLTUKTA NE İŞİ VAR?  KAMİL AYDOĞAN ZAMANINDA DA KENDİSİNE BİR KONFERANS VERDİRİLMİŞTİ. GİTTİĞİMDE YAŞADIĞIM, TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞIYDI. ÜÇ SAAT BOYUNCA BİZİ KAHKAHALARA BOĞDU; ANCAK VERMEK İSTEDİĞİ MESAJ BEŞ SATIRLIK BİR PARAGRAFI DOLDURMAZDI.

BİR KONFERANSA DEĞİL DE BİR TALK- ŞOV GÖSTERİSİNE ÇAĞRILDIĞIMIZI SONRADAN ANLADIM.KARŞIMIZDA BİR BİLİM ADAMI YOKTU; DÜMBÜLLÜ TAYY-I ZAMAN ETMİŞ, SAHNE ALMIŞTI ADETA. ORADA DA İKİ ARADA BİR DEREDE SİYASAL MESAJ VERMEYİ UNUTMAMIŞ, BAŞKENTİMİZİN, BOZKIRIN ORTASINDA YOKTAN VAR EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİKTEN SONRA "İNŞALLAH BU KAZANDIKLARINI KAYBETMEZ, GERİYE DÖNÜŞ OLMAZ." DEMİŞTİ.

O SÖZÜ DUYUNCA İRKİLMİŞTİM; ANCAK ORADA BULUNAN, AKP'NİN ATADIĞI ŞUBE MÜDÜRLERİ, DAİRE BAŞKANLARI HEM GÜLÜYOR HEM DE KENDİSİNİ ALKIŞLIYORLARDI.  BİR KERESİNDE DE ETİMESGUT İLÇE MİLLİ EĞİTİM, HİPERAKTİVİTE KONFERANSI DÜZENLEMİŞTİ. HİPERAKTİVİTE DERNEĞİ DİYE NE İDÜĞÜ BELİRSİZ BİR DERNEĞİN BAŞKANINI ÇAĞIRMIŞLARDI. ADAMIN ZİL ZURNA SARHOŞ OLDUĞU HER HALİNDEN BELLİ OLUYORDU. KONUŞMASINDAKİ LAUBALİLİK, BELDEN AŞAĞI ESPRİLERİ, BİR KONFERANSTA DEĞİL DE BİR KAHVE SOHBETİNDE OLDUĞUMUZU HATIRLATIYORDU. KISA SÜRE SONRA DURUMU ANLAYAN BİLHASSA BAYAN ÖĞRETMENLER BİRER İKİŞER SALONU TERK ETMEYE BAŞLAMIŞTI. BEN DE BİR MÜDDET SONRA TERK ETMİŞTİM SALONU. ÇIKARKEN BİR BAYAN ÖĞRETMENİN BANA DEDİĞİ AYNEN ŞU İDİ: "BU IRZ DÜŞMANINI BURAYA KİM ÇAĞIRMIŞ? ENGELLİ OĞLUM İÇİN DERNEKLERİNE GİTTİĞİMDE BENDEN İSTİFADEYE ÇALIŞTI." DAHA NELER, NELER VAR Kİ YAZSAM, BURADAN KÖYE YOL OLUR. VELHASILI BU LİYAKATSİZ KADRO İLE BİZ 2023 HEDEFİNE MEDEFİNE ULAŞAMAYIZ KARDEŞLERİM .  KADRO LAZIM, KADRO!"

mebmedya.comDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim