Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENLER ADİL EK GÖSTERGE VE EŞİT DERS SAATİ İSTİYOR

Sen Konfederasyonu Temsilcisi ve Aktif Eğitimciler Sendikası Ağrı şube başkanlığı, öğretmenlerin adil ek gösterge ve eşit ders saati hakları içi basın toplantısı yaptı.

CİHAN-Sen Konfederasyonu il temsilcisi ve Aktif Eğitimciler Sendikası Ağrı şube başkanlığı, öğretmenlerin adil ek gösterge ve eşit ders saati ve sosyal haklarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Aktif Eğitimciler Sendikası Ağrı Şube Başkanı Ali Ceylan, ülkenin geleceği adına en önemli görevlerden birini ifa eden öğretmenlerin, maddi gelir ve özlük hakları konusunda adaletsiz uygulamalar yüzünden mağdur olduğunu ifade etti.


Bu mağduriyetlerin giderilmesi için ek göstergenin 3600’e yükseltilmesi ve farklı farklı uygulanan aylık karşılığı ders saatlerinin de eşitlenmesi gerektiğini ifade eden Ceylan, “Aktif Eğitim-Sen olarak, öğretmenlerimizin bu konudaki talebini ve önerilerimizi, resmi bir yazı ile başta MEB olmak üzere ilgili bakanlıklara ilettik. Taleplerimizin hayata geçmesi için ülke genelinde yürüteceğimiz kampanyaya, bütün öğretmenlerimizden ilgili yerlere e-dilekçe göndererek destek vermelerini bekliyoruz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim