Öğretmen Diyarı

Öğretmenler 1 Eylülde Okullara Gidecek mi?

MEB bu sabah yaptığı basın açıklamasında Öğretmenlerin seminerleri ve seminerler ne zaman başlayacağı konusunda tam bir açıklama yapmadı:

 2015-2016 okullar ne zaman açılacak eylül seminerler ne olacak, 28 eylülde okullar seminerler ne zaman, MEB Basın açıklaması yaptı ancak, Öğretmenler 1 Eylülde Okullara Gidecek mi?  Okullar 28 Eylülde Açılacak Seminerler Ne Olacak? eylül seminerler ne olacak, 28 eylülde okullar seminerler ne zaman,Semninerler ne zaman başlayacak, Hala tam olarak Belli Değil

Çünkü MEB yaptığı açıklamada öğetmenlerin seminerlerinini başlamasıyla ilgili herhangi bir ertelemedne bahsetmemeiş, sadece istedikleri il ve ilçelerde yapabileceklerini ifade etmiştir.

Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılının başlangıcı, 14 Eylül 2015 tarihi olarak belirlenmişti.

Ancak öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere, eğitim camiamızın ve turizm sektör temsilcilerinin eğitim ve öğretim yılı başlangıç tarihinin Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesine ilişkin yoğun talepleri gündeme alınarak yeni bir çalışma yapılmıştır. 

Yapılan çalışma neticesinde Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim öğretim kurumlarında 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlangıç tarihi 28 Eylül 2015 olarak değiştirilmiştir. 

Bu kapsamda;

1) Öğretmenlerimiz için 1 Eylül 2015 tarihinde başlayacak olan seminer ve meslekî çalışmalar, öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda istedikleri il ve ilçe müdürlükleri tarafından koordine edilecektir.

denmektedir.

Buradan anlaşıldığına göre seminerler 1 Eylülde başlayacak. MEB'in bu konuda kesi nnet açıklama yapması gerekmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

personelmebhaber.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol