Öğretmen Diyarı

Öğretmenin Sınırı Yok projesi başladı..

Proje kapsamında, ilçede görev yapan idarecilere, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine, Hafik Adem Yavuz Yatılı Bölge Ortaokulu'nda farklı konuları kapsayan seminerler verildi. Seminere katılan 50 öğretmen, 2 gün boyunca interaktif eğitimlere de katıldı.

 

Proje kapsamında öğretmenlerin, öğrenci psikolojisini daha iyi anlaması için derslere girmesi ve okul bahçesinde çeşitli oyunlar oynaması ilginç görüntüler oluşturdu.

 

Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitim konusunda her projeye destek olma çabasında olduklarını belirtti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Tülüce de seminerde öğretmenlerin sınıf yönetimi, ölçme-değerlendirme ve yapılandırmacı eğitim konusunda bilgi sahibi olduğunu söyledi.

 

Vakıfta eğitimci olarak görev yapan Oğuz Öztürk ise projeyle öğretmen, idareci ve müfettişlerin, kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Projeyle yaklaşık 86 bin öğretmene ve dolaylı olarak yüz binlerce öğrenciye ulaştıklarını dile getiren Öztürk, "Bu proje Garanti Bankası'nın desteğiyle başlatılmıştır. Yine Garanti Bankası tarafından kurulan vakfın yönetim ve yürütme kurulu gönüllü öğretmenlerden oluşuyor. Çocuklarımızın yararı için gönüllü olarak yola çıktık. Çalışmaların çocuklarımızın okul ortamını olumlu yönde etkilemesini umuyoruz" diye konuştu.

 

Seminerlerde öğretmenlerle çeşitli etkinlikler yaptıklarını aktaran Öztürk, öğretmenlerin meyve sepeti, topla tren, ev sahibi ve kiracı gibi oyunlar oynadığını da sözlerine ekledi.

 

AA

 

haberdata.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim