Öğretmen Diyarı

Öğretmenin Kimyası Projesi
Dow Türkiye'den kimya eğitiminde fark yaratacak proje. 100’ü aşkın kimya öğretmeni, iki günlük uygulamalı atölye çalışmasında bir araya gelecek.

Dow Türkiye, son yıllarda liselerde kimya bilimine olan ilginin giderek azaldığını gösteren çarpıcı veriler üzerine kimya eğitiminde fark yaratabilmek için harekete geçti.

Dow Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), liselerde kimya dersi ve bilimine olan ilginin artırılması amacıyla bir araya geliyor.
21. yüzyılda eğitimde, fen, kimya, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarının ülkelerin gelişimine ve ekonomik büyümesine önemli katkılar sağladığının bilincinde olan Dow’un, liselerde kimyaya olan ilgiyi artırmak için yepyeni bir proje başlattı: “Dow ile Öğretmenin Kimyası”
Fen okur-yazarlığında 33 OECD ülkesi arasında 31. sırada yer alan Türkiye’de, kimya eğitimi alanında “Acil Müdahale”ye ihtiyaç duyulduğunu saptayan Dow Türkiye; Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ve Milli Eğitim Bakanlığı ile oluşturulan ortak projede buluştu.

KİMYA ÖĞRETMENLERİNE UYGULAMALI ATÖLYE ÇALIŞMASI

Dow Türkiye’nin desteği ile 21-22 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede, İstanbul ve Kocaeli’deki liselerden 100’ü aşkın kimya öğretmeni, iki günlük uygulamalı atölye çalışmasında bir araya gelecek. Öğretmenler, kimya ve kimya eğitimi alanında öne çıkan yenilikleri öğrenme olanağı bulacak.
Dow Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri Genel Müdürü İhsan Necipoğlu ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Kurucu Genel Müdürü Kayhan Karlı’nın konuşmalarıyla başlayacak atölye çalışmaları sırasında, kimya eğitimine ilişkin yeni bilgiler öğretmenlere bilgisayar ve görsel animasyon destekleriyle aktarılacak.
Dow Türkiye uzmanları tarafından hazırlanan ve kimya ile teknolojinin birleşiminden ortaya çıkan başarılı uygulamaları yansıtan örnekler öğretmenlerle paylaşılacak.
Dow Türkiye’nin destek verdiği projede öğretmenler, yaratıcı fen ve kimya eğitimi yöntemlerini uygulayarak öğrenecek ve okullarına döndüklerinde bu yöntemleri sınıflarında kullanabilecekler.


HABER


Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim