Öğretmen Diyarı

Öğretmenin evinde ziyaret ettiği öğrencinin başarısı artıyor

Öğretmenler ve okul müdürlerine yönelik projede, kişisel gelişim uzmanlarınca seminerler düzenlenerek öğrenci koçluğu hakkında katılımcılara eğitim veriliyor. Psikolog Gülşan Sam Orhan tarafından verilen seminerde öğrenci-öğretmen ilişkilerinin nasıl olması gerektiği, öğrencinin sorunlarını çözmede ona yol göstermek yerine kendi çözüm yolunu kendisinin belirlemesinin sağlanması gerektiği anlatılıyor. Anlatımlar sergilenen mini dramayla da örneklendirilerek, seminere katılanların izleyecekleri yol konusunda fikir edinmeleri sağlanıyor.

Koçluk projesinde öğrendikleri yeni bilgileri uygulamaya koyan öğretmenler, öğrencilerini evinde ziyaret ederek aileleriyle görüşüyor ve öğrencinin başarı seviyesini yükseltmeye çalışıyor. Ev ziyaretinde bulunulan öğrencilerin gözle görülür şekilde başarılarında artış tespit edildi.

Projeden memnun olan öğrenciler, koçluk projesi sayesinde çocuklarında büyük değişiklikler gözlemlediklerini ve derslerinde başarılarının artığını söylüyor. İsmini vermeyen bir veli, "Daha önce bilgisayar çocuk odasındaydı çocuğumuzun ders çalıştığını düşündüğümüz zamanlarda oyun oynuyor veya farklı şeylerle uğraşıyor oluyordu. Eve gelen öğretmenlerin tavsiyesiyle bilgisayarı ortak kullanım alanına koyduk çocuğumuzun başarısında ciddi artış oldu." diye konuştu.

Proje kapsamında bir ev ziyaretine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, velilerle sohbet ederken, "Sizin çocuğunuz bizim için çok önemli biz çocuklarımızın başarısını en yüksek seviyeye çıkarmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Cihan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim