Öğretmen Diyarı

Öğretmenevinde Bu TV Kanallarına Dikkat !

Konuyla ilgili telefonla görüştüğümüz Trabzon Öğretmenevi Müdürü Yusuf Sever, odalarda bütün televizyonların izlenebildiğini, ancak 2 lokalde bazı kanalların listeden çıkartıldığını doğruladı. Bunu da ilginç bir gerekçeye dayandıran Sever, “Odalarda bütün televizyon kanalları var. Sadece daha çok emekli öğretmenlerimizin kullandığı 2 salonda ben göreve başlamadan önce bazı sıkıntılar yaşanmış. Gruplaşmalar olmuş ve üstteki salonda Halk ve Ulusal TV, alt salonda Bugün ve STV gibi kanallar izleniyormuş. Bazı öğretmenler de bundan rahatsız olmuşlar. Çoğunluğun, herkesin izlediği kanallar olsun gibi talepler oldu. Bazı sendikalar da geldi, görüştük, bir çözüm bulacağız.” dedi.

 

Bir yasaklamanın söz konusu olmadığını savunan Sever, “Ben RTÜK müyüm ki kanal yasaklayayım. Uydu frekanslarının değiştirilmesinin ardından yaptırılan yeni frekans yüklemesinde bazı kanallar yüklenmemiş. Odalarda bütün kanallar var, lokalde ise hepsi kurulmamış. Diğerleri kurulmuş, olmayanlar da kurulur. Ben müdür beyle, vali beyle bir görüşeyim. Gerekirse onlar da kurulabilir.” ifadelerini kullandı.

 

Türk Eğitim-Sen Trabzon Şube Başkanı Coşkun Dilber, böyle bir sansür varsa bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Bir süre önce kendilerine de böyle bir duyumun ulaştığını ifade eden Dilber, “Ancak bunu öğretmenevi yöneticileriyle görüşme, doğruluğunu kendilerini sorma fırsatımız olmadı. Eğer gerçekten böyle bir sansür varsa kabul edilemez. Şayet varsa tamamen siyasi tercihlerle alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum.” dedi.

 

Öğretmenevini kullananların çoğunluğunu emekli meslektaşları olduğunu kaydeden Dilber, televizyon kanalları üzerinden bir gruplaşma ya da tartışma yaşanmasına da ihtimal vermediğini vurguladı.

 

(CİHAN)

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim