Öğretmen Diyarı

Öğretmene Türkçe eğitimi veriliyor

YTB, Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Yunanistan, Bulgaristan, Kosova, Moldova ve Makedonya'dan Edirne'ye gelen 84 öğretmene Türkçe eğitimi veriyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Yunanistan, Bulgaristan, Kosova, Moldova ve Makedonya'dan Edirne'ye gelen 84 öğretmene, "Soydaş Öğretmenlere Türkçe Atölyesi 2 Projesi" kapsamında Türkçe eğitimi veriyor.


Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Sosyal Bilimler Lisesinde eğitim gören öğretmenleri ziyaret etti.


Öğretmenlerle sohbet eden Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmenlerin atölyede öğrendiklerini ülkelerindeki öğrencilere anlatacağını söyledi.


Soydaş öğretmenlerin eğitim sayesinde Türk dilinin inceliklerini öğrendiğini belirten Şahin, şöyle devam etti:


"Bu öğretmen arkadaşlarımız kendi bildiklerine yeni şeyler katmak için burada eğitime tabi tutuluyorlar. Öğretmen arkadaşlarımız eğitimlerinin dışında Edirne'yi de dolaşacaklar. Hafta sonunda Çanakkale ve Gelibolu'ya giderek tarihi yarımadayı dolaşacaklar. Bu program gerçekten son derece yararlı olmuştur. Projemiz Türkiye'yi sevdirmek bakımından son derece önemlidir. Edirne'nin sevdirilmesi ve tanıtımı bakımından önem arz etmektedir."


Proje kapsamında öğretmenlere, okuma-yazma ve diksiyon başta olmak üzere farklı alanlarda 30 saat eğitim verilecek.

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim