Öğretmen Diyarı

Öğretmene Ek Gösterge İçin TBMM\'ye Kanun Teklifi Verildi!

“Bilindiği üzere, aylık ücretlerini 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre alan 25 yıllık hizmeti olup 1’in 1’ünden ek göstergeli öğretmenlerimizin büyük bir bölümü, ek göstergelerinin “3000” olması nedeniyle, aylık ücretlerini etkilediği gibi, asıl etkisini emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarlarının belirlenmesinde göstermekte, emekliliği gelen 225 bin öğretmeniniz emekli olmamaktadır. Öğretmenlerimiz bu durumdan rahatsızlık duymakta ve ek göstergelerinin yükseltilmesini istemektedirler.
1’in 4’ünde ek göstergeli öğretmenlerimizin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi halinde memurların aylık ,emekli aylığı ve emekli ikramiyeleri olumlu yönde etkilenmektedir. Ortaya çıkan sonuçtan, ek göstergedeki artışın, aylık ücretten daha çok emekli aylığını ve özellikle de emekli ikramiyesinin etkilediği, aylık ücrette fazla olmamakla birlikte bir miktar artış yarattığı anlaşılmaktadır.
Bu nedenle, Devlet memurları emekli olduktan sonraki yaşantılarını düşünerek ek göstergelerinin yükseltilmesini istemekte, dolayısıyla bu kapsamdaki memurların asgari geçimine katkı sağlanması ve emekli aylığı almaya hak kazananların da aynı haktan yararlanmaları ve eşitliğin sağlanması amaçlanmaktadır.
Bu Kanun Teklifi ile; Öğretmenlerimizin ek göstergelerinin artırılarak, çalışan veya emekli olanların hayat seviyelerinin daha iyi bir seviyeye getirilmesi amaçlanmaktadır.” Gerekçelerini sunmak suretiyle aşağıdaki Kanun Teklifini TBMM’ne sunmuştur;

 

www.memurahval.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim