Öğretmen Diyarı

Öğretmen yokluğundan veliler derse giriyor!
 

ÖĞRETMEN VALİNİN AKRABASIYMIŞ!!!!
Çiftçilikle uğraşan Mehmet Demir köye atanan Sevgi Öksüz adlı öğretmenin ilçeye çekilmesinden dolayı, çocukların eğitimsiz kalmaması için derslere girdiklerini söyledi. Köy sakinlerinden Turan Demir ise, köy öğretmenin kendisini Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in akrabası olduğunu iddia ettiğini ve bu yüzden ilçede göreve başladığını söyledi. Demir ‘’ Eğer o öğretmen gerçek eğitimci olsaydı, öğrencilerini ortada bırakıp şehir hayatındaki rahatlığa gitmezdi. Akçakale Kaymakamı tarlalardan çocuk toplayıp eğitime kazandırırken, bizim köydeki çocuklar okula geliyor fakat öğretmen yok’’ dedi. 

ÖĞRETMEN VALİ TARAFINDAN MERKEZE ÇEKİLDİ
Köydeki kadrolu öğretmenin Şanlıurfa Valisi tarafından Ceylanpınar ilçe merkezine çekildiğini iddia eden Han Köyü Muhtarı Necati Demir ‘’Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü’nü aradım, köyünüze ücretli öğretmen ataması yapılacaktır dedi. Öte yandan Ceylanpınar Milli Eğitim Müdürü ile görüştüm, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün emriyle öğretmenin ilçeye alındığını söyledi. Köyümüzde 1 anaokul ve 1 sınıf öğretmeni bulunmaktadır, 3 öğretmene daha ihtiyacımız vardır’’ dedi.
Biz çocuklarımızı okutmak istiyoruz diye haykıran Han Köyü sakinleri, yetkililerden bu işe çözüm bulmalarını istediler

4. SINIFTA ADINI YAZAMAYAN ÖĞRENCİ VAR
Yaşıtları 1. Sınıfta okuma yazmayı öğrenirken, Han köyündeki çocuklar sürekli öğretmen değişmesinden dolayı bir şey öğrenememiş. Köylüler “Bu köy ilçeye çok uzak olduğundan gelen öğretmen 2 yılını tamamladıktan sonra tayin istiyor. Zaten gelen öğretmen ilk yıl köye alışmakla vaktini geçiriyor. 2. Yıl ise bu köyden nasıl kaçacağının hesabını yapıyor. O yüzden çocuklarımız doğru dürüst eğitim alamıyor. Bu köy ilçeye uzak diye ne suçu var? Belki bu köyden doktor çıkacak profesör çıkacak ama öğretmen bulamıyoruz.

GENELGE KAPSAMINDA MERKEZE ALINDI
Ceylanpınar Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Dağlı, Valilik genelgesi kapsamında ihtiyaç kapsamında merkeze alındığını söyledi.
 
personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol