Öğretmen Diyarı

Öğretmen, veli ziyaretinde kalp krizi geçirip öldü

Olay, merkez Çukurova İlçesi'nin Huzurevleri Mahallesi'nde meydana geldi. Şehit Üsteğmen Muhammet Ali Demir Ortaokulu'nda görev yapan Sosyal Bilgiler öğretmeni Işıl Çöloğlu, öğrencilerinin ailelerini ziyaret programı başlattı. Çöloğlu, öğrencilerinden 10 yaşındaki Gökhan Koçak'ın ailesini ziyarete gitti. Ev sahipleri tarafından kapıda karşılanan Çöloğlu, içeri girdikten birkaç dakika sonra fenalaşarak oturduğu koltuğa yığıldı. Öğretmenin fenalaştığını gören ev sahipleri, 112 Acil Servis'i arayarak ambulans istedi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, 2 çocuk annesi 30 yıllık öğretmen Işıl Çöloğlu'nun kalp krizi geçidiği belirlendi, ancak kurtarılamadı. Öğretmenin ani ölümü, ziyaretine gittiği evdeki veli ile öğrencisini şoke etti.

Işıl Çöloğlu'nun ölüm haberini alıp olay yerine gelen meslektaşları ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu. Yapılan kontrollerin ardından, kendisi gibi öğretmen olan eşi Hasan Çöloğlu'nun isteği üzerine Işıl Çöloğlu'nun cenazesi morga kaldırıldı. Meslekte 30 yılını geride bıraktığı belirtilen Işıl Çöloğlu'nun çocuklarının da öğretmenlik mesleğini yaptığını belirten arkadaşları, "Mesleğine aşık bir insandı. Öğrencilerinin başarılı olabilmesi için elinden gelen her şeyi yapardı. Veli ziyaretlerini de bu yüzden gerçekleştirirdi" dedi.

\"Doğan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim