Bu haber kez okundu.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER OKULLARINI BOYADI

Kevenli İlköğretim Okulu da dernek tarafından getirilen boyalarla öğretmen ve öğrencilerin yardımlarıyla boyandı.

Van'da faaliyet gösteren Van Teknik Elemanlar Derneği, Van ve ilçelerinde tespit edilen köy okullarını onarıyor. Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Ziya Eken, her hafta bir okulu onardıklarını söyledi. Bu okullardan biri olan Kevenli Köyü İlköğretim Okulu'nun da dernek tarafından getirilen boyalarla iç ve dış cephesi boyandı. Okulun öğretmen ve öğrencileri de boyama işlerine yardım etti.

Eğitime katkı için birçok faaliyet yürüttüklerini söyleyen Van Teknik Elemanlar Derneği Başkan Yardımcısı Eken, "Öğretmenlerin talebi ve bizim tespit ettiğimiz okullara giderek buraların eksiklerini öğreniyoruz ve bu okullara giderek bu eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Bugün de Kevenli Köyü İlköğretim Okulu'na geldik. Buranın boyası eskimiş ve kirlenmişti. Teknik elemanlarımız öğretmenimiz ve öğrencilerimizle okulumuzu boyadık. Bu işler bize büyük keyif ve heyecan veriyor" dedi.

aktifhaber

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber