Öğretmen Diyarı

Öğretmen Maaşları

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuşan Akçay, şöyle dedi: “Bu kanun teklifimizin gündeme alınarak yasalaşması için tekrar teklifte bulunduk. Şimdi bu kanun görüşülüp görüşülmeyeceğine karar vermek için buradayız. Bu kanun teklifiyle, öğretmenlerimizin maaşının 300’le 350 lira arasında ve emekli öğretmenlerimizin maaşlarının da 330 lira civarında artırılması amaçlanmıştır. Ancak, bu kanun teklifimiz bir yıldır gündeme alınmamıştır. Geleceğimizin güvenceleri olan çocuklarımızı hayata hazırlayan, bilgiyle tanıştıran, onlara irfan kazandıran, ülkemizin gelişmesi ve aydınlanması amacıyla fedakârca çalışan öğretmenlerimize karşı bu bizim boynumuzun borcudur."

Öğretmenlerimizin özlük haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini ve bunun için bir kanun teklifi verdiklerini anlatan Akçay, şunları söyledi: "öğretmen atamalarının önündeki kadro engelinin kaldırılarak sayıları 300 bini geçen öğretmenlerimizin atanmalarına yönelik kanun teklifimiz de 1 yıldır bekletilmektedir. Geçen hafta öğretmenlerimizin ek ders ücretlerinden vergi kesilmemesi ve öğretmenlere fiilî hizmet süresi zammı ( yıpranma zammı) verilmesine yönelik olarak vermiş olduğum kanun teklifi komisyona havale edilmiştir. Umarım bu tekliflerimiz gündeme alınır.”

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın konuşmasından sonra oylamaya geçildi. MHP’li Akçay’ın öğretmen maaşlarının 300’le 350 lira arasında ve emekli öğretmen maaşlarının da 330 lira artırılmasına yönelik kanun teklifi reddedildi.

Kaynak: DHA


Anahtar Kelimeler:
öğretmen maaşları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol