Öğretmen Diyarı

Öğretmen karne görüşleri yazıları ile çocuğunuz hakkında küçük ipuçları verir.
  İlkokul - Ortaokul - Lise Öğrenciler çoktan 17 Haziran gününe hazırlar. Onlar için tatil, dinlenme ve oyun zamanı geldi. Karneleri de istedikleri gibi geldiyse deme keyfine gitsin. Karne notları kadar Karne görüşünde yazılanlarda oldukça önemlidir. Öğretmen çocuğunuz hakkında küçük ipuçları verir.
Öğrencilerin iple çektiği o güzel güne yaklaşıyoruz. Karne günü kimi öğrenci için mutlu bir gün, Kimi öğrenci içinse tedirgin ve sıkıcı bir gün anlamına geliyor.

Bir eğitim ve Öğretim yılı boyunca ders çalışıp, sınavlara girdikten sonra artık eğlenme ve dinlenme zamanı karne günü ile başlamış oluyor. Öğrenciler kadar öğretmenlerde bir hayli heyecanlılar. Hangi öğrenciye hangi notu versem? Hangi kanaat notu kullansam diye sürekli düşünme halinde olduklarını görüyoruz.

Artık yorulan öğrenci ve öğretmenler için dinlenme zamanı geldi. Kitaplar, defterler, notlar, yazılılar, sınavlar derken koskoca bir dönemi daha bitirerek karne alma zamanı geldi çattı. Öğretmenler öğrencilerine ders notlarını verirken karnenin alt kısmında yer alan karne görüşü yerine neler yazarlar? Öğrencilerini çok iyi tanıyan öğretmenler bazen uyarmak için yazı yazarlar. Kimi zamanda esprili bir dille öğrencisini mutlu ederler. Karne notları kadar karne görüşü yazmakta pek kolay değildir. 17 Haziranda karne alacak milyonlarca öğrencinin karne görüşlerine neler yazılmıştır? Karne görüşüne ne tarzda yazılar yazılmalıdır?

Öğretmenlerin öğrencilerine neler yazdıklarını kısaca görelim. Ödevlerine dikkat etmesi, daha çok kitap okuması ve sınıfta öğretmen ders anlatırken daha dikkatli dinlemesi gerekiyor. - Çalışmalarını aksattığı için kendi seviyesinde değil. - Ödevlerini aksattığı için istediğim seviyeden biraz geri kaldı. - Oyuna, tv, bilgisayar çok fazla zaman ayırdığı için başarısı geriledi. - Aile desteğini artırırsanız, daha başarılı olacaktır.

- Dikkatini yoğunlaştırırsa daha ilerlere doğru gelişme gösterecektir.

- Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. İkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın. -Beklentilerimize cevap verebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. - Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacın olabilir. - Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir. - Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var. - Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir. - İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum.

Okuldaki durumu biraz iyi olan öğrencilere öğretmenlerin karne görüşüne yazdıkları cümleler - Ders içi ve ders dışındaki davranışlarıyla beni çok mutlu ettiğin için teşekkür ederim. - Tebrik eder, bu başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim. - Öğrencime ve velime gayretlerinden dolayı teşekkür ederim. - Derslerde son derece başarılı ve ilgili bu ilgi ve başarının devamını dilerim.

- Çalışmalarına ara vermeden devam etmeli, Teşekkür ederim. - Disiplinli çalışması başarıyı getirdi. - Aile olarak gösterdiniz destek, başarısını artırdı. - Derslerinde göstermiş olduğun başarılarından dolayı seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve başarılarını artırma kararlılığıyla dön. Neden daha iyisi olmasın.

- Başarısını ahlakıyla bütünleştirdiği için öğrencimizi kutlarım. - Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencimiz okuma, yorumlama, konuşma gibi alanlarda da başarılı bir öğrenci. Tebrik ediyorum. - Karnendeki iyi notlara baktıkça, daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun.   Karne görüşü yazılarına biraz da espri katmayı severler. Betül’üm hep yaramaz, Hiç yerinde duramaz. Çok zekidir, bilgilidir. Bunları hep kullansa, Kesin hep birincidir. Adı Alparslan Çakmak, Ne mümkün onda hata aramak! Çok başarılı, çalışkan, Bir gün olacak büyük bir insan   Elma yanaklı Doğukan, Altın saçlı Doğukan. Derslerine hep böyle çalış, Bol bol kitap okumaya alış.    


Kaynak:www.tumhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim