Öğretmen Diyarı

Öğretmen geliştirdiği bir teknikle insanların tikini tedavi ediyor

Adana'da bir öğretmen, yaklaşık 20 yıldır mitolojiyle ilgili çalışma yaparak geliştirdiği yöntemle, insanların hayatını olumsuz etkileyen tikleri kısa sürede tedavi ettiğini iddia ediyor

Bilinçaltını yönlendirmeye dayalı geliştirdiği yöntemde tikleri unutturduğunu belirten Korkmaz: "Bu yöntemle bir yılda 100'ün üzerinde kişinin tikini yok ettim"

Öğretmen Refik Korkmaz, yaklaşık 20 yıl üzerinde çalışarak geliştirdiği yöntemle kişilerin hayatını olumsuz etkileyen tikleri kısa sürede ortadan kaldırdığını iddia ediyor.

“TİK TERAPİSİ”

Adana'da bir lisede edebiyat öğretmenliği yapan Korkmaz, yaptığı açıklamada, "tik terapisi" adını verdiği yöntemi yaklaşık bir yıldır uyguladığını ve çok olumlu sonuçlar aldığını söyledi.

İnsanların sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen tikler üzerinde araştırma yaptığını ifade eden Korkmaz, "Eğer mitolojiyle beslenirseniz bilinçaltının nasıl işlediğini, hangi komutları verdiğinizde nasıl yerine getireceğini öğrenirsiniz. İnsan psikolojisi ve bilinçaltı en çok mitolojiyle beslenir" dedi.

Türk, Yunan, Arap ve İran mitolojisini 20 yıl boyunca araştırdığını bildiren Korkmaz, şunları kaydetti:

BİLŞNÇALTIMIZDA RESİMLER KAYITLIDIR

"Örneğin aşk bilinçaltımızda ne diye kayıtlı? Sevgi hangi resim olarak kayıtlı? Tüm duygular bilinçaltına resimlerle kayıtlıdır. Çünkü ortak şuur altlarımız var. Bu binlerce yıl süren ve genlerle de aktarılan bir bilinçaltı. Yani ben nasıl 10 bin yıl önceki atalarımın yaşantılarını genlerimde taşıyorsam Türk milleti de başka milletler de aynı şekilde bu ortak kültür mirasını edebiyatlarında, mitolojilerinde taşırlar. Bilinçaltı sözcüklerle değil, resimlerle çalışır. Bundan sonraki nesillerimiz, çocuklarımız farklı dilleri kullansa bile bilinçaltı o dillere bakmaz, o resimleri işler. Terapide ben resimlerle konuşuyorum. Önce hastanın tikine sebep olan resmi söylemesini istiyorum. İlk söylediği hayvan o tikin sebebidir. O olumsuz resmi beynimden gönderdiğin elektromanyetik dalgalarla olumlu resimle değiştirmeye çalışıyorum. Bazılarının tiki ayı, kaplan, köpek olabilir ben onun yerine olumlu olan resmin yerleşmesini sağlıyorum. Bilinçaltı yeni resmi kabul ediyor ve anında tiki unutturuyor."

Binlerce yıl önce insanların tedavi için benzer yöntemler kullandığını anlatan Korkmaz, ilaç kullanma imkanı olmayan insanların ağrılarını bu tür yöntemlerle geçirmeye çalıştıklarına işaret etti.

“BİR YILDA 100 KİŞİNİN TİKİNİ YOK ETTİM”

Korkmaz, terapiyi tamamen gönüllü ve ücretsiz olarak yaptığını ve çok sayıda kişinin tikini yok ettiğini aktararak, "Bu yöntemle bir yılda 100'ün üzerinde kişinin tikini yok ettim. Bu terapi, bilinçaltını yönlendirmeye dayalı olduğu telefonda da yok edilebilir" diye konuştu.

Edebiyat öğretmenliği yaptığını belirten Korkmaz, terapiyi okuldaki çok sayıda öğrencisine uyguladığını ve tiki geçenlerin derslerinde ve sosyal hayatında daha başarılı olduğunu gözlemlediğini, yaklaşık 30 saat eğitimle bu terapiyi herkesin yapabileceğini sözlerine ekledi.

 

trthaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol