Öğretmen Diyarı

Öğretmen eyleminde engelli darp edildi

Eskişehir'de Türk Eğitim-Sen'in "iş bırakma eylemi" kapsamında yapılan yürüyüşte, gruba laf attığı iddia edilen engelli bir vatandaş darbedildi.

Türk Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi üyeleri sendikanın "24 Eylül iş bırakma eylemi" kapsamında Atatürk Caddesi'nden yürüyüşe başladı. Grup İki Eylül Caddesi'ne geldiğinde Esnaf Sarayı önünde oturan fiziksel engelli bir vatandaş, üyelere hitaben "Size rahat batıyor" dedi.

Bunun üzerine bazı grup üyeleri ve vatandaş arasında tartışma çıktı. Yaşanan arbedede engelli vatandaş, gruptakiler tarafından darbedildi. Gerginlik, diğer grup üyelerinin araya girmesiyle sona erdi. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

VİDEO: Öğretmen Eyleminde Engelliye Öğretmen Dayağı! - İZLE

Daha sonra Hamamyolu Caddesi'ndeki Saatli Parka gelen sendika üyeleri burada basın açıklaması yaptı.

Türk Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı, bugün Türkiye genelinde sendikacılığın evrensel asgari standartlarını karakterinde taşıyan bütün sendikaların da desteğiyle iş bıraktıklarını söyledi.

Eğitim çalışanlarının toplumda giderek itibar kaybettiğini dile getiren Urfalı, şunları kaydetti:

"Özellikle öğrencilerin kendilerine rol model aldığı öğretmenlerimiz artık bakanlığın yanlış politikalarından değersizleştirilmekte ve etkisizleştirilmektedir. Sendikamızın bu eylemi bir uyarı niteliğindedir. Bu ülkeyi yönetenler aklını başına almalıdır. Aksi takdirde bu eylemlerimiz son bulmayacak sürekli eylemlilik süreci başlatılacaktır."

Konuşmanın ardından "Andımız"ı okuyan grup, dağıldı.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol