Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN DOSTU BAKAN\'DAN MÜJDE GELEBİLİR.

Sendikaların nöbet tutmama eylemi okullarda tutmadı. Sendika üyesi binlerce öğretmen nöbet tutmama eylemini desteklemek için idareye dilekçe vermelerine rağmen nöbetlerini tutmaya devam ediyor. Öğretmenlik mesleğinin vicdan mesleği olduğunu ve bedelinin asla parayla ölçülemeyeğini öğretmenler bu davranışla bir kez daha ispatladı . 

 

Göreve geldiği günden bu tarafa öğretmenlerin ve MEB çalışanlarının takdirini kazanan ve Bakanlığın kapılarını sonuna kadar öğretmenlere açan ,çocukların öğretmen dede diye hitap ettiği Nabi Hoca ; Öğretmenlerin nöbet ücreti konusuna ve sendikaların taleplerine duyarsız kalmadı. Bakan Bey , öğretmenlere nöbet ücreti ödenmesi konusunda ekders yönetmelik taslağı hazırlanması için Bürokratlara talimat verdi. Bunun yanında Öğretmenlere nöbet ücreti konusunu Bakanlar kuruluna getirdi.

 

Öğretmenlere nöbet ücreti konusunda öğretmen dostu Bakan'dan önümüzdeki günlerde müjde gelebilir.Öğretmenlerimizin sendikalarının eylem kararına ragmen göstermiş oldugu fedekarlık ne kadar takdire şayansa,Bakan Bey'in nöbet ücretleri konusundaki tutumu ve eylemide takdir edilmeye ve tebrik edilmeye değer...

 
 
http://www.kamudanhaber.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol