Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN DERNEKLERİNDEN; AZINLIK OKULLARINDAKİ DERS KISITLAMA AÇIKLAMASI.
 YAPILAN AÇIKLAMA:
"15 Mayıs 2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ve ülke genelinde ilkokullarda ders saatlerine kısıtlama getiren 1324 sayılı bakanlık kararının, azınlık okullarını da etkileyebileceği duyumunu aldıktan hemen sonra, iki dernek yönetimleri harekete geçerek, yeni yasanın azınlık okullarında uygulanmaması için bir dizi girişimlerde bulunmuştur.                     
Azınlık okullarının çift dilli olması sebebiyle ve daha önce de kısıtlanmış olan ders programında yeni bir kısıtlamaya gidilmesi kabul edilemezdi. Yetkililere ve milletvekillerimize bu kararın okullarımızda uygulanmasının yanlış olacağını nedenleriyle anlattık. 
Sonuç olarak bakanlık, çift dilli ve özel statüye sahip olan okullarımızda bu yasanın uygulanması halinde sıkıntılara yol açacağı kanaatine varmıştır.
Azınlık okullarını kapsam dışı tutan genelge, okullarımıza 1 Haziran 2016 Çarşamba günü bölge amirliği tarafından gönderilmiştir. Bu genelgeyle, okullarımızda ders saatlerinde herhangi bir kısıtlama yapılmayacağı ve ders programının aynı şekilde devam edeceği bildirilmiştir.
Daha ilk günden itibaren, haklı mücadelemizde bizlere destek veren ve bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak, okullarımızın yeni uygulamadan muaf tutulmasına vesile olan milletvekillerimize teşekkürü bir borç biliriz.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

İskeçe ve Rodop-Meriç SÖPA Mezunu Öğretmen Dernekleri "


Kaynak: http://www.trakyaninsesi.com/haber/8394/ogretmen-derneklerinden-azinlik-okullarindaki-ders-kisitlama-aciklamasi.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim