Öğretmen darp edildi !

Kalıcı Konutlarda bulunan Cumhuriyet ortaokulunda meydana gelen olayda bir veli okulda görevli öğretmeni darp ettiği iddia edildi.

Kalıcı Konutlarda bulunan bir ortaokulda saat: 11:30 sıralarında iki öğrenci arasında kavga çıktı. İki öğrenci arasında çıkan kavga sonrasında çocuklardan birinin ayağında problem oluştu. Bunu duyan veliler hemen okula gitti. Velilerden biri okula gelir gelmez hem öğretmeni hem kendi çocuğu ile kava eden öğrenciyi darp etmek istedi.

Olay şöyle gelişti. Cumhuriyet Ortaokulunda öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen program nedeniyle veliler okula çağırıldı. Okulda bulunan velilerden biri çocuğunu göremeyince öğretmene dönerek çocuğunun nerde olduğunu sordu. Öğretmen çocuğunun hastanede olduğunu dile getirdi. Veli bir anda sinirlenince çocuğunu hastanelik eden diğer öğrenci ve öğretmeni darp etmek istedi.

Öğrenci velisine karşı öğretmen Ramazan A. Yaptığının yanlış olduğunu ve konunun adli makamlara sevk edileceğini veliye bildirdi. Fakat veli istediğin her yere gidebilirsin diyince Öğretmen Ramazan A, darp raporu alarak veliden şikayetçi oldu.

Konu ile ilgili olarak ise Eğitim birsen başkanı Ömer Faruk Çelebi’de Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acili önünde bir basın açıklaması yaptı. Çelebi öğretmenler gününden bir gün sonrasında böyle bir olayın yaşanmaması gerektiğini fakat olayın gerçekleştiğini bu nedenlede olayı kınadıklarını dile getirdi. 

Anahtar Kelimeler:
öğretmen darp edildi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim