Öğretmen Diyarı

Öğretmen cinayetinin sanığı serbest bırakıldı

 İzmit merkeze bağlı Çubukluosmaniye Köyü yakınlarında 2 Ekim günü sabaha karşı kolları kırılmış ve başında darp izlerine rastlanan yol kenarına atılmış geç bir kadın cesedi bulundu. Yapılan incelemede genç kadının İlimtepe İlköğretim Okulu'nda sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan Serpil Kömürcü olduğu anlaşıldı. Polis ve Jandarma ekipleri kentteki 400 mobese kayıtlarını inceleyerek, Serpil Kömürcü'yü olay günü aracına aldığı saptanan Selami Kaynak'ı cinayet şüphelisi olarak gözaltına aldı. Kaynak, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanıp İzmit C Tipi Cezaevine gönderildi. 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

 Bugün Kocaeli 3'nde Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya öldürülen öğretmen Serpil Kömürcü'nün annesi Emine, babası Temel Kömürcü ile yakın akrabaları katıldı. Sanık Selami Kaynak duruşmada suçlamaları kabul etmedi. Savunmasında Serpil öğretmenin otomobilinin arka koltuğuna oturduğunu ve Kandıra yoluna gittiklerini belirten Selami Kaynak savunmasına söyle devam etti: 

"Olay günü çalıştığım iş yerinden erken çıkarak evime geldim. Daha sonra dışarıya çıktığımda bir bayan, 'beni eve bırak' diyerek otomobilimin arka koltuğuna oturdu. İsmini ve nerede oturduğunu sormama rağmen birşöy söylemedi. Ben Kandıralı olduğum için bizim köylerden bir kız olabileceğini düşünerek evine götürmek istedim. Evin nerede diye sorduğumda bana sür dedi. Ben de ilerledim. Dualar ediyordu. Nebi Hocalar sapağından dönüş yapıp geri gelecekken, 'evim aşağıda tamam ben ineyim' diyerek arabadan indi. Ben de yoluma devam ettim. Bir daha görmedim. Tahliyemi talep ediyorum. Ben öldürmedim."

 ANNESİ DURUŞMA SALONUNDAN ÇIKARTILDI

 Öldürülen Serpil Kömürcü'nün annesi Emine Kömürcü sanığa "Madem kızımı gördün polisi arasana. Yalancı, terbiyesiz" diye bağırınca mahkeme heyeti anne Emine Kömürcü'yü duruşma salonu dışına çıkarttı. 

Duruşma sonunda sanık Selami Kaynak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Karara tepki gösteren aile yakınları, cezaevi aracına bindirilen sanık Selami Kaynak'a saldırmak istedi. Polis ekipleri Serpil öğretmenin yakınlarını güçlükle engelledi.

DHA

haber7


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim