Öğretmen Diyarı

Öğretmen Başına En Fazla Öğrenci Düşen İl !

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre 2014-2015 eğitim öğretim yılında öğretmen başına düşen öğrenci sayıları açıklandı.

TÜİK tarafından oluşturulan Resmi İstatistik Programı kapsamında elde edilen Ulusal Eğitim İstatistikleri Veri Tabanı 2014 sonuçlarına göre ortaöğretimde öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en yüksek il Afyonkarahisar oldu.

TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Ege Bölgesi illeri arasında ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük olan ilin Muğla olduğu belirtildi. Ege'de ilkokul ve ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en yüksek olan ilin Manisa, ortaöğretimde (lise) ise Afyonkarahisar olduğu bildirildi.

Açıklamaya göre, Afyonkarahisar'da 2014-2015 eğitim öğretim yılında ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 15,4, ortaokulda 14,7; ortaöğretimde (lise) 13,7 olarak gerçekleşti.

Afyonkarahisar ili Türkiye'de ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 34, ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 42, ortaöğretimde (lise) öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 52. il konumunda.

Afyonkarahisar, Ege Bölgesi illeri arasında, ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 6, ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 7, ortaöğretimde (lise) ise öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük sonuncu il oldu.

 

Kaynak: haberler.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim