Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atamalarıyla İlgili MEB\'e ACİLL KODLU MESAJ
Öğretmen Atamalarıyla İlgili MEB'e ACİLL KODLU MESAJ Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisininin Ağustos 2013 Ek nüshası ile Öğretmen atanmasına ilişkin Talim Terbiye Kurulu'nun 80 Sayılı kararında değişiklik yapıldı. Bunu  "Öğretmen atanmasına ilişkin kararda değişiklik" başlığıyla sizlere duyurduk. 


Buna göre ekteki çizelgenin 16 maddesinde yer alan İlköğretim Dİn Kültürü ve Ahlak Biligisi Öğetmenliği bölüm mezunları Liselerdeki Din Kültürü Derslerine atanabileceklerdir. Aşağıdaki resimde görüleceği üzere değişiklik öncesi kararda (**) Ortaöğretim Kurumlarına Atanamazlar ifadesi varken yapılan değişiklikle bu ifade çizelgeden çıkartılmıştır. İlgili (**)yıldızın kaldırılması için Danıştay'da açılan dava devam ederken MEB'in böyle bir değişikliğe gitmesi süpriz olmuştur.  Artık  İlköğretim Dİn Kültürü ve Ahlak Biligisi Öğetmenliği bölüm mezunları "ORTAÖĞRETİM" kurumlarına "Din Kültürü ve Ahlak Biligisi Öğetmeni" olarak atanabilme hakkını elde etmişlerdir.

İlgili karar 22/08/2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi web sitesinde ("http://tebligler.meb.gov.tr/" ) yayınlandığından ve 3. maddede "Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer." denildiğinden karar resmi olarak yürürlüğe girmiştir.

Öte taraftan MEB Özür Grubu Atamalarının bugün son günüdür. İlköğretim Dİn Kültürü ve Ahlak Biligisi Öğetmenliği bölüm mezunlarına sistemde ORTAÖĞRETİM kurumları açılmamaktadır. MEB'in ilgili birimi tarafından ACİLL olarak gerekli düzeltmelerin yapılması ve İllerin konu hakkında uyarılması gerekmektedir. Gerekirse bu öğretmenlere ek süre verilmelidir. Herhangi bir çalışma yapılmaz ve bu öğretmenler tercih edemediklerinden olay yargıya intikal edildiğinde MEB'in başının ağrıyacağı açıktır.


haber kaynağı:mebpersonel.com\"\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol