Öğretmen Diyarı

Öğretmen Atamalarına Esas Alınacak Alanlar Yeniden Düzenlenecek

Öğretmen Atamalarına Esas Alınacak Alanlar Yeniden Düzenlenecek Milli Eğitim bakanlığından yapılan açıklamaya göre; Öğretmenlerin mezun oldukları yükseköğretim programlarına göre hangi öğretmenlik alanlarına atanacaklarına ilişkin iş ve işlemler, 07/7/2009 tarihli ve 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren, “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ile Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslar” çerçevesinde yürütülmektedir.

Sözü edilen Esasların uygulanması sırasında ortaya çıkan sorunların ve buna ilişkin etkin ve kalıcı çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla bir Çalıştay düzenlenmesi uygun görülmüştür.

9–10–11 Eylül 2013 tarihlerinde, İstanbul Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde (eski öğretmenevi) gerçekleştirilecek olan Çalıştaya, Bakanlık ve Üniversite temsilcileri ile öğretmenler olmak üzere 100 kişi katılacaktır.

Çalıştaya Sayın Bakanımız, Müsteşarımız, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı ile Genel Müdürümüz ve ilgili öğretim dairelerinin genel müdürleri de katılacaktır

 

http://mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim