Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN ATAMALARI VE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

-Ağustosta sözleşmeli olması gerekiyor doğu ve güneydoğuya acil mÜdahale gerekiyor dedi

- Mülakat şuan sadece doğu ve güneydoğu için geçerli çünkü o bölgelerde okullardaki öğretmenler ve devlet personelinin %80i dağa insan yetiştiriyor bunun önüne sadece mulakatla geçebiliriz dedi.

- Bikac yıl içinde öğretmenler mülakat ve uluslararası testler ile alınacak imiş kpss olmayıp.. bunun sebebi ogretmenlerden cok sikayet oluyormuş veliler tarafindan kalite konusunda .. herkes o meziyete sahip değil ne yazıkki bunu eş gecemeyiz dedi.

- Sözleşmeli olanlar çok daha fazla maaş ve hakka sahip olacakmış belirlenen sure sonrasi zaten kadroluya geçecekler dedi.

- Ben damardan girip sizin disinizda Ak Partiden destek yok diyince şöyle söyledi biz öğretmen kalitesini artırmak ve issiz öğretmenler çoğalmasın diye formasyonu kaldırmak istedik CHP bu kararı anayasa mahkemesinde bozdurdu açıkta öğretmen sayisi çoğaldı dedi.

-Biz milleti aile olarak görüyoruz sizleri de çocuklarımız gibi dedi 80 lirası olan bir baba 4 çocuğuna 20ser kira verir ama 50-60 lira kazanuyorsa veremez biz de bu durumdayız şuan dedi..

- Hiç ümit yok mu Ağustos için dedim her şey maliyete bağlı bakarsanız turizm gelirleri patlar bi bütçe oluşur bize biz de o zaman yapabiliriz dedi.. biz şuan ciddi şekilde maliyeyi sıkıştıriyoruz ugrasiyoruz ben de istiyorum atama olmasını dedi.

- Twitter etkinliklerinden bahsettim biz de maliyeyi sıkıştıralim dedim olur tabiki dedi ve twitter etkinliklerimiz için kelebek etkisi oluyor dedi.

SONUC OLARAK

MÜLAKAT SADECE DOĞU VE GÜNEYDOĞU İCİN ANCAK İLERDE GENELLESECEK BU DA ÖĞRETMEN KALİTESİ İCİN OLACAK KPSS OLMAYACAK . SOZLESMELİ SİSTEM SADECE ADİ SOZKESMELİ VE ALİMLAR KALİTE İCİN ASKER ALİMİ GİBİ TEST VE MÜLAKAT İLE OLACAK.. AGUSTİSTAKİ SOZLESMELİ DE KESİN SUAN.. SUBAT NORMAL ATAMA ANCAK SAYİ BELLİ DEĞİL.. AĞUSTOSTA MUHTEMEL BİR ATAMA OLURSA MALİYE SAYESİNDE OLACAK .

Alıntıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim