Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMEN ATAMALARI - MEB 2013 ÖĞRETMEN ATAMALARI - MEB 2013 KPSS ÖĞRETMEN

Kamu Personeli Seçme Sınavı maratonunda son viraja girilirken, hangi bölüme kaç öğretmen atanacağı açıklaması bekleniyor. KPSS 2013 sonuçlar açıklandı, sıralamalar açıklandı. ÖSYM ve MEB'in açıklaması gerekenler bitmedi. Kamu Personeli Seçme Sınavı maratonunda son viraja girilirken, hangi bölüme kaç öğretmen atanacağı açıklaması bekleniyor. MEB, KPSS 2013 yolunda öğretmen kontenjanlarını da açıklarsa geriye sadece tercih işlemleri kalacak. 2013'te kaç öğretmen atanacak? KPSS 2013 öğretmen atamaları ve kontenjanlar açıklaması MEB'den hala gelmedi. KPSS 2013'te son aşama olan öğretmen atamaları kontenjanlar açıklamasını merakla bekleyen memur adayları, kendi durumları hakkında net bir sonuç da çıkaracak. Önceki gün açıklanan branş sıralaması sonuçlarıyla birlikte, kendi bölümlerinde kaçıncı sırada olduklarını öğrenen adaylar, şimdi de kaç kişinin atanacağını öğrenerek kendi atamaları hakkında tahmin yürütecekler.

ÖSYM branş sıralamalarını yayımladı 
2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT sınavının branş bazında sıralamasını yayımladı. 
Adaylar sıralamalarını https://ais.osym.gov.tr/ adresinden giriş yaptıktan sonra 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik bölümünden "Lisans Programı Bazında Sıralama" sekmesinden öğrenebiliyor.2013/1 KPSS yerleştirmesi ile Kurumumuza atanan aday personel, ismi hizasında belirtilen birimlere atanmıştır. Atama kararnameleri ilgili birimlere gönderilmiş olup aday personelin göreve başlamalarla ilgili sorular için ismi hizasında belirtilen birimler ile iletişime geçmesi gerekmektedir.Kurumumuza atanan personelin tebligat adreslerine tebligatlar gönderilmiştir. Tebligat adresleri Ankara olan personelin tebligat eline ulaştıktan en geç bir gün sonra; Ankara dışı olan personelin en geç on beş (15) gün içerisinde göreve başlaması gerekmektedir. 
MEB'den Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine duyuru 
MEB Bilgi İşlem Grup Başkanlığında Çalışmak Üzere Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri GörevlendirilecektirT.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığında çalışmak üzere Bilişim Teknolojileri öğretmeni (25 Kişi) görevlendirilecektir. 
BAŞVURU ŞARTLARIA- GENEL ŞARTLARStajyerliği kalkmış olmak,Ekip çalışmasına uygun, çözüm odaklı, disiplinli ve gelişime açık olmak,Analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerisi yüksek,Hızlı öğrenme ve kendini geliştirme yeteneğine sahip,Yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilecek, 
B- ÖZEL ŞARTLAR (Tercihen)1-İŞLETİM SİSTEMLERİLinux İşletim Sistemi ve Türevleri,Windows Server İşletim Sistemi ve TürevleriMacOSX İşletim Sistemi ve TürevleriESx 3.5 veya ESX4 veya ESX 5 kurulumu, yönetimi ve üzerinde sanal sunucu yönetimi2-VERİ TABANLARIVeri tabanı mimarisi, İlişkisel veritabanı, normalizasyon ve optimizasyonuVeritabanı güvenliği, sorgu güvenliği, yazılım güvenliği  Oracle VeritabanıMSSQL VeritabanıDB2 VeritabanıMySQL DiliPL/SQL Programlama Dili3-PROGRAMLAMA DİLLERİNesne Tabanlı Programlama Dillerinde tecrübe sahibi ve proje geliştirmiş olmakYazılım güvenliği ve güvenli yazılım yaşam döngüsü konularında bilgi sahibi olmakASP.NET Framework 3.5, 4.0,4.5 (C# veya C++ veya Java) programlama diliDelphi Programlama DiliJAVA Programlama DiliWeb Servis Teknolojileri (Soap veya WSdl veya Xml veya Xslt veya Xsd)Web Teknolojileri (DHTML veya XHTML veya CSS veya JAVASCRIPT veya Ajax veya JQuery veya ISON,REST)SilverlightPHP Programlama DiliMobil Cihaz Programlama Dilleri  4- GRAFİK/ANİMASYONAdobe PhotoshopAdobe InDesignAdobe IllustratorAdobe FlashAdobe After Effects Adobe PremiereAdobe Photoshop  Lightroom  İlanda belirtilen sürenin bitimine kadar genel şartları taşıyanlardan ve özel şartlardan bakanlığımızın ihtiyacı olan niteliklere sahip 75 kişi , Sınav Komisyonunca Ankara'da yapılacak sözlü sınav için davet edilecektir.Sözlü sınavda kişinin beyan ettiği Özel Şartlarda yer alan niteliklerle ilgili sorular sorulacaktır.Adaylarca işaretlenen seçeneklere göre mülakat yapılacaktır.Her türlü belgelendirmeler sözlü sınavda değerlendirilecektir. (Sertifika ve diğer belgeler)Islak imzalı başvuru belgesinin çıktısı, sertifika ve diğer belgeleri sözlü sınava çağrılan adaylar yanlarında bulunduracaklardır.

07-15 AğustosBaşvuruların alınması
16 AğustosMülakata çağırılacakların duyurusu
26-27 AğustosSözlü mülakatın yapılması
28 AğustosSonuçların duyurulması
sondakika .com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim