Öğretmen Diyarı

Öğretmen Alan Değişikliği Takvimini Artık Açıklayın !

 Mahkemenin Zihin engelliler sınıfı Öğretmenliği ve Teknoloji ve Tasarım alanıyla ilgili verdiği yürütmeyi durdurma kararı üzerine Meb alan değişikliğini geçen yıl verdiği takvimi aylarca aşarak yaptı.Bu yıl ise alan değişikliği Mayıs ayında yayınlanan atama takviminde bile yer almıyor.

Bu yıl atamaları çifter çifter yapan Milli eğitim bakanlığı'ndan alan değişikliği ile ilgili bir kelime de olsa resmi bir açıklama yok.

Bu durum ister istemez konu ile ilgili bilgi kirliliğine açıyor.

Sözde bakanlıkta tanıdığı olup yan alan bu hafta yapılacak deyip ortalıktan kaybolanı mı dersiniz.Alan değişikliği filanca tarihte yapılacak,görüştük,oldu olacak diyen sendikaları mı dersiniz.Her gün alan değişikliği başvuruları başladı başlayacak diye yalan haberler yapanı mı...

Günün moda haberi de normlar güncelleniyor alan değişikliği hazırlığı başladı.Yazı içeriğine baktığımızda alan değişikliği ile ilgili bir tek kelime yok ve normların güncellenmesi için verilen tarih ise 29 Eylül - 28 Ekim arası yani tam 1 aylık süre.Bu yazıya göre alan değişikliği en erken Aralıkta başlayacak.

Bu nasıl bir hazırlık? 

Zaten aylardır bu atamayı bekleyen öğretmenlere bu tür haberler müjde mi yoksa kahır mı?

Zaten belirsizlik ve bir o kadar da bilgi kirliliğinden bunalmış öğretmenler bu durumdan oldukça rahatsız.

Kime ve neye inanacaklarını şaşırmış durumdalar...

Milli eğitim bakanlığı çıkıp bir açıklama yapmalı.

Bunca öğretmeni germenin,belirsizliğe sürüklemenin hiç kimseye bir yararı yok.

Çıkın ve açıklayın...

Açıklama yapmak yorucu ve bir o kadar da zor biliyoruz çünkü hiçbir atama takvimine uymadınız, atamaların gecikmesiyle ilgili bir harfte olsa açıklama yapmadınız.
Öğretmenleri bilgisayar başlarına yalan haberlere,sinire strese mahkum ettiniz ama en azından bu sefer bir deneyin.İnanın hiçbir şey kaybetmezsiniz

Bu işin bu kadar zor olmadığını göreceksiniz.

Lütfen...

Kaynak: Egitimhane

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim