Öğretmen Diyarı

Öğretmen Adaylarına İmza Desteği

Türkiye'de 10 bin kişi atama bekliyor. Balıkesir'de de 30'un üzerinde mezun olan ve atama bekleyen öğretmen adayı var. Matematik Öğretmeni olmayı bekleyen Gizem Şener önderliğinde atama bekleyen öğretmenler imza kampanyası başlattı. Kahveciler Odası Başkan Adayı Metin Kurt'ta öğretmen adaylarına imza atarak destek vererek "Yanınızdayım" mesajı verdi. Eğitime de büyük önem veren ve göreve geldiği takdirde kahvehanelerde kütüphane bölümü açacağını vurguladı.


Öğretmenlerin bir an evvel atanması gerektiğine vurgu yapan Metin Kurt Balıkesir'deki ve Türkiye'deki öğretmen adaylarının haklı taleplerinde yanlarında olduklarını ve bir an evvel göreve başlayarak eğitim camiasına katılmalarını istedi.


Matematik Öğretmeni olan ve atama bekleyen Gizem Şener de "Balıkesir'de imza kampanyası açtık. Bir dizi ziyaretler yaptık ve atama bekliyoruz ve bunun gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Türkiye'de 350 bin açıkta bekleyen öğreten var. 121 bin öğretmen açığı var. 80 bin ücretli öğretmen çalışıyor. 41 bin öğretmen açığı var. 41 bin ders boş geçiyor. 80 bin ücretli öğretmenin yerine 33 bin kadrolu öğretmen ataması yapılabilir. Bu konuda AKİM, BİMER, Cumhurbaşkanlığına mesaj gönderdik. Eğitimciye yakışır hareket yapıyoruz. İsteklerimizin yerine getirilmesini istiyoruz. Bu konuda Ak Parti il başkanlığı ve Eğitim Bir-Sen'i de ziyaret ederek destek istedik. Balıkesir'de atama bekleyen öğretmen adayları olarak imza kampanyası başlattık. Balıkesir halkının ilgisi de büyük. Kahveciler Odası Başkan Adayı ve aynı zamanda eğitime de büyük önem veren Metin Kurt ağabeyimizde bizim yanımızda"dedi.


haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim