Öğretmen Diyarı

Öğrenciyi Sevindirecek Teklif: Öğrenciye Kafede Yüzde Elli İndirim

ANKARA (ANKA) - CHP, belediyelerden kiralanan ve hizmet amaçlı kullanılan kafe, kafeterya, çay bah..
ANKARA (ANKA)
- CHP, belediyelerden kiralanan ve hizmet amaçlı kullanılan kafe, kafeterya, çay bahçeleri, çay evleri, restoran, lokanta ve benzeri işletmeleri kullanan öğrencilere yüzde elli indirim yapılması için kanun teklifi verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Belediye Kanununa Ek Madde Eklenmesi Hakkında Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

- ÖĞRENCİLER YÜZDE ELLİ İNDİRİMLİ YARARLANACAK-

Teklife göre; belediyelerin taşınmazlarına belediye veya kira karşılığında başka şahıslar tarafından açılacak olan kafe, kafeterya, çay bahçeleri, çay evleri, restoran, lokanta vb. işletmelerden ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede eğitim ve öğrenim gören öğrenciler yüzde elli (%50) indirimli yararlanacak.

Belediyelerce imzalanan kira kontratlarına öğrencilerin hizmetlerden yüzde elli (%50) indirimli yararlanacağına dair madde eklenmesi zorunlu olacak.

-GEREKÇE-

Teklifin gerekçesinde belediyelerden kiralanan ve hizmet amaçlı kullanılan kafe, kafeterya, çay bahçeleri, çay evleri, restoran, lokanta vb. işletmeleri kullanan öğrencilere yüzde elli (%50)  indirim yapılmasının öğrenim gören öğrencileri ekonomik olarak rahatlatacağı belirtildi. (ANKA)

(MG/ORH)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim