Öğretmen Diyarı

Öğrencilerin sevinci

Gaziantep'te “dengeli besleniyorum” projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasına katılan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Gaziantep’te Yemekte Denge Projesi kapsamında öğrenciler arasında düzenlenen “Dengeli Besleniyorum” resim yarışmasında derece giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.


Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (SÜGAV) ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İşbirliğiyle 8-10 yaş grubu çocuklarının yeterli ve dengeli beslenmeyi eğlenerek öğrenebilmesi için başlatılan Yemekte Denge Eğitim Projesi’nin 2014-2015 yılı Gaziantep’te de tamamlandı.
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Gaziantep ilinin de içinde bulunduğu toplam 10 ilde ve 500 okulda yürütülen Yemekte Denge Eğitim Projesi Eylül ve Ekim ayı içerisinde başlatıldı. İl Proje Koordinatörleri tarafından pilot 50 özel ve resmi ilkokulda 576 sınıf öğretmeni tarafından ilkokul öğrencilerinden oluşan 12 bin 176 öğrenci ile yürütüldü. Proje sonunda da öğrencilere ‘Dengeli Besleniyorum’ konulu resim yarışması düzenlendi.


ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI


Yemekte Denge Eğitimini alan öğrenciler arasında düzenlenen “Dengeli Besleniyorum” resim yarışmasında derece giren öğrenciler için Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ödül töreni yapıldı.


2014-2015 eğitim yılında düzenlenen yarışma sonucunda Cemil Alevli İlkokulundan Nisanur Kalkan birinci, Asiye Ziylan İlkokulundan İrem Polat ikinci, Tahsin Yentur İlkokulundan Enes Çayırgan üçüncü oldu.

Dereceye giren ilk 3 öğrenciye Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (SÜGAV) Direktörü Ebru Timur tarafından birinciye bisiklet, ikinciye MP3 çalar ve üçüncüye scooter hediye etti.
Yapılan proje hakkında bir konuşma yapan Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz “öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesine yönelik olarak hazırlanan projenin en temel gereksinim olan beslenme olgusunun, kontrol altına alınarak öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı beslenmelerine yönelik alışkanlık kazandırılarak, sağlıklı birer birey olmaları için bir yol haritası teşkil etmiştir. Bu bağlamda asıl önemli olan; çok yemek yada aç kalmak değil, düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığının kazanılması hedeflenmiştir. Böyle hayati önem arz eden projeye destek veren okul müdürlerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Başarının altında imzası olan öğrencilerimizi ve velilerini de canı gönülden kutluyorum. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu başarıların devam etmesini diliyoruz” diye konuştu.


Tören projeden sorumlu şube müdürleri, ödül alan okulların müdürleri, ve sınıf öğretmenlerine plaket verilmesinin ardından sona erdi.

 

Hürriyet


 

Anahtar Kelimeler:
öğrencilerin sevinci

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim