Öğretmen Diyarı

Öğrencilerin matematik yolculuğu

İZMİR, (DHA)
İZMİR Özel Türk Koleji (İTK) Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Selçuk İlçesi’ne bağlı Şirince’deki Nesin Matematik Köyü’nde, Prof. Dr. Ali Nesin ile matematiğin gizemli dünyasına yolculuk yaptı.

Farklı günlerde gerçekleştirilen Nesin Matematik Köyü gezilerinde İTK’lı öğrencilere matematik öğretmenlerinden Nureddin Şimşek, Ömer Ceyhan, Koray Kinson, Olcay Özel, Hazal Ağırbaş, Onur Barata, İsmail Hacı Haliloğlu ve İTK müdür yardımcılarından Vedat Yılmaz, Aylin Öğünç ve Murat Gil eşlik etti. Matematiğin günlük yaşamdaki yeri, matematiksel düşüncenin önemi ve matematiksel bilginin sorgulama temelli bir bilgi olduğunun öğrencilere kavratılması için düzenlenen gezide, Türkiye’nin en iyi matematikçilerinden biri olan Prof. Dr. Ali Nesin ile tanışma şansını da elde eden öğrenciler ve öğretmenler matematik ile dolu bir gün geçirdi. İTK’lılar, ilki 2011 yılında düzenlenen Bahattin Tatış- Yarınlarda Var Olmak Ödülleri’nde Bilime Katkı Ödülü’nü alan Prof. Dr. Ali Nesin ile matematik üzerine çalışmalar yaptı, Nesin Matematik Köyü hakkında bilgi aldılar ve köyü gezdi.

 


İzmir Özel Türk Koleji Matematik Zümre Başkanı Nureddin Şimşek, 21. yüzyılın sadece bilgiyi anlayan değil bunu kullanan ve hatta günlük hayata adapte ederek, sorgulayan, araştıran bireylere ihtiyaç duyan bir çağ olduğunu belirtti. Bu yüzden matematik alanında İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri ile yapılan bu çalışmaların öğrencileri araştırmaya yönelttiğini ve matematiğin farklı bir yüzüyle onları tanıştırdığının altını çizdi. Prof. Dr. Ali Nesin ve ekibine de yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim