Öğretmen Diyarı

Öğrencilerin harçlığından aidat aldılar

İş Bankasının öğrencilere 'aidat yok' diye dağıttığı kredi kartlarından, öğrencilerden habersiz, 'aidat' kestiği ortaya çıktı. Banka, açılan hesaplardan hem hesap işletim ücreti hem de aidat tahsil ediyor

 

Her fırsatta Atatürk'ün kurduğu banka olmakla övünen Türkiye İş Bankası, binlerce öğrenciyi zor durumda bıraktı. Geçmiş yıllarda, "aidat yok" diyerek öğrencilere kredi kartı dağıtan banka, öğrencilerin haberi olmadan aynı kapsamdaki kartlara aidat uygulamasına geçti. Bankam aldığı kararla, öğrencilere gönderilen harçlıkların bir kısmı aidata kesildi. Bu durum binlerce öğrenciyi zor durumda bıraktı.

 

ÖĞRENCİ AİDATINA ZAM YAPTI

 

Türkiye'de kredi kartı aidatları ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Son dönemde ise en çok aidat şikayeti öğrencilerden geldi. Özellikle, Türkiye'de kredi kartı uygulamasını ilk hayata geçiren bankaların başında gelen Türkiye İş Bankası'ndan, kredi kartı alan öğrencilerin başı aidatlarla dertte. Bu konuda son bir iki yıldır öğrencilerden adeta şikayet yağıyor. Konuyla ilgili şikayetlerini internet ortamının dışında kamu kurumlarına da gönderen öğrenciler, İş Bankası'nı kendilerini aidat konusunda kandırmakla suçluyorlar. Gelen şikayetlerde ise, bankanın öğrencilere ait kredi kartlarından 2012'de 20 lira, ^ 2013'te ise 40 lira aidat tahsil ettiği kaydedildi. Şikayetlerde, örneğin 100 liralık harçlığın 40 lirasının banka tarafından yıllık aidat bedeli olarak kesildiği hatırlatıldı. Yine bankanın aynı hesaplardan yılık işletim ücreti de tahsil ettiği ortaya çıktı. 

 

\"Taraf\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim